MacPodpora magazín

Nabíjení baterie iPhone – obecné tipy a doporučení

Nabíjení baterie iPhoneTipyVše

Nabíjení baterie iPhone

Aktualizuj na nejnovější software

Pokud aktualizuješ, máš jistotu, že máš vždy vyspělé technologie úspory energie a nabíjení baterie iPhone, Mac nebo jiného zařízení. Proto je důležité, mít vždy v zařízení nejnovější operační systém iOS, macOS nebo také watchOS.

Extrémní teploty nejsou vhodné, vyhýbejte se jim.

Všechna zařízení od Applu jsou konstruovaná tak, aby dobře fungovali v co nejširším rozsahu teplot. Optimální teplotní rozmezí je mezi 16 a 22 °C. Velmi důležité je, nevystavovat zařízení teplotám přesahující 35 °C. Může tak dojít k trvalému snížení kapacity vaší baterie. Po nabití, tak může dojít k tomu, že vaše baterie již nevydrží tak dlouho. Pokud zařízení nabíjíte při vysokých teplotách, může dojít ještě k většímu poškození baterie. Software může nabíjení omezit, po dosažení 80% kapacity, pokud dojde k překročení doporučených teplot baterie. Proto by se neměla ani baterie ukládat do prostředí s vysokou teplotou, která ji může nenávratně poškodit. Ve velmi chladném prostředí, si můžeš povšimnout poklesu výdrže baterie, nicméně tento stav je pouze přechodný. V momentě, kdy se teplota baterie vrátí do běžného provozního rozsahu, obnoví se i její běžný výkon.

Ukázky optimálních zón iPhonu, iPadu, iPodu a Apple Watch

zdroj: apple.cz
zdroj: apple.cz
iPhone, iPad, iPod a Apple Watch nejlépe fungují při teplotách prostředí od 0 do 35 °C. Skladovací teplota: -20 až 45 °C.

Optimální zóny MacBooku

zdroj: apple.cz
MacBook nejlépe funguje při teplotách prostředí od 10 do 35 °C. Skladovací teplota: -20 až 45 °C.

Některé typy pouzder je vhodné sundat při nabíjení.

Pokud nosíte silnější pouzdra nebo ochranné kryty, je vhodné je sundávat při nabíjení, protože takto mohou generovat nadměrné teplo. Toto nadměrné teplo může mít vliv na kapacitu baterie. Pokud ucítíš, že je při nabíjení zařízení horké, nejdřív ho vyndej z pouzdra a pak pokračuj. Nabíjení baterie iPhone bude tak rychlejší. Pokud vlastníš model Apple Watch Edition odklop krytku magnetického pouzdra.

Zobrazit ceny výměny baterií

Při uložení zařízení na delší čas, měj baterii z 1/2 nabitou.

 Pokud ses rozhodl, že svůj iPhone, iPad, iPod nebo MacBook dlouhodobě někam uložíš, měl bys jej mít z 1/2 nabitý. Celkovou kondici baterky ovlivňují dva důležité faktory:
  • teplota okolního prostředí
  • % nabití baterie

Nabíjení baterie iPhone – doporučujeme:

– baterii v zařízení nevybíjej ani nenabíjej úplně – přibližně kolem 50%. Pokud zařízení uskladníš s plně vybitou baterií, hrozí že baterie ztratí svůj náboj a nebude schopna provozu. A současně pokud na delší dobu skladuješ zařízení, které má plně nabitou, může ztratit část své kapacity. To povede k její kratší výdrži.
  • Zařízení určitě uskladni vypnuté
  • Měj zařízení v chladném a suchém prostředí, při teplotě menší než 32 °C
  • Při uložení na období delší než 6 měsíců, jej vždy pravidelně 1x za půl roku nabij na 50% kapacity
Když své zařízení začneš znovu používat, může se snadno stát, že bude úplně vybité. V takovém případě je nutné alespoň 20 minut nabíjet originálním adaptérem.

apple leasing

zarukaiphone