MacPodpora magazín

Měření na iPhonu

Vše

Metr už nepotřebujete.

Nový iOS 12, o kterém jsme Vám již psali zde, obsahuje novou aplikaci, která nese název Měření. Má jít o náhradu fyzického metru a to jak pro zařízení, které mají duální fotoparát, tak pro ta zařízení, která jej nemají. Očekávání u této aplikace byla různá. Například já jsem si osobně myslel, že měření na iPhonu bude absolutně nepřesné. Ale světe div se…


První pokus byl zklamáním.

Když jsem si ve čtvrtek večer nainstaloval do svého iPhonu iOS 12, tešil jsem se, až tuto novou srandu vyzkouším. Měření na iPhonu posouvá využití mobilních zařízení zase o kus dál. A na špatném světle se mi nic naměřit nepodařilo. Aplikace stále kalibrovala povrch. A není se čemu divit, že povrch je snímán pouze pomocí obrazu a ničeho jiného. Bez správného světla a vhodného povrchu se tedy neobejdete.

Na podruhé už to vyšlo.

První, co bude po Vás aplikace Meření na iPhonu chtít je, abyste iPhonem pohybovali podobně, jako když děláte panorama. Po chviličce na Vás vyskoči krychlička s nápisem, že máte dále pohybovat s iPhonem. Zkuste s iPhonem pohybovat plynule a ne příliš zbrkle. Aplikace si tak mnohem lépe nasnímá povrch.

A můžete začít měřit!

Na vychozím bodě měření si udělejte kliknutím na ikonu + výchozí bod. Z tohoto bodu se Vám bude táhnout pomyslná měřící čára, kterou zakončíte opět kliknutím na tuto ikonu s pluskem. Pokud se Vám nahodou stane, že jste nějaký bod udělali omylem, můžete jej odebrat kliknutím na tlačítko zpět v levém horním rohu.

Rady navíc…

Pokud budete mít nějaký pravidelný předmět a naskenujete ho celý aplikací Měření na iPhonu, dostanete rovnou rozměry tohoto předmětu a aplikace Vám také spočítá plochu, kterou tento předmět zabírá. Pokud budete chtít výsledky nějakého měření zdokumentovat, nemusíte složitě dělat screenshoot, ale stačí, když kliknete v pravném dolním rohu na ikonu vyfocení.

Tak tedy příjemnou zábavu!

KontaktPoslat dotaz

 

apple leasing

zarukaiphone