MacPodpora magazín

Měli jste problémy s voláním 21. června?

Vše

Problémy s voláním

Měli jste problém během dnešního odpoledne na území celé České republiky se signálem i na místech, kde se bežně bez problému dovoláte? Povedlo se vám připojit do sítě operátora, ale volat, psat SMS a používat mobilní data vám nešlo? Dneska to opravdu možné bylo! Problémy s voláním se dotkly velkého množství lidí.

Co se tedy vlastně stalo?

Jeden ze tří největších operátorů v České republice, magentový T-Mobile, měl dnes na území celé České republiky problém se svými službami. Problém se měl týkat jak mobilních služeb, tak i těch pevných. V provozu měla zůstat pouze T-Mobile TV, pokud tedy jste připojeni přes jinou konektivitu než od tohoto operátora. Problém s voláním, ale i dalšími službami mohl pocítit během dnešního odpoledne každý. Operátor na to oficiálně upozorňoval také na svém facebookovém profilu a na zákaznické lince.

Jak řešit tento problém v nesnázích?

Předejít této nepříjemné situaci na iPhonech se dá. Dříve jsme si popsali službu VoWiFi, která uživatelům umožňuje být na příjmu přes SMS a telefon, i když nejste zrovna na signálu, ale máte ve svém okolí WiFi. Zachrání vás také tehdy, když selže velká síť operátora. Článek si můžete přečíst zde.

apple leasing

zarukaiphone