MacPodpora magazín

Koupit Mac teď nebo počkat až na Apple procesory?

Koupit Mac ARM IntelMac

Koupit Mac už teď z aktuální nabídky nebo si ještě počkat na stroje, které dostanou ARM procesory? V článku uvádíme klady i zápory obou rozhodnutí.

Apple se zavázal, že bude podporovat počítače Mac s procesory Intel ještě dlouhou dobu. Dokonce uvádí, že i některé nadcházející modely dostanou ještě Intel procesory.

Koupit Mac nebo počkat?

Současné portfolio Apple počítačů je rozhodně působivé a 16palcový MacBook Pro společně s nedávno aktualizovaným 13palcovým MacBookem Pro jsou skutečně skvělé stroje, které nabídnou dobrou přenositelnost s vysokým výkonem.

Pokud je pro vás důležitým faktorem možnost spouštět systém Windows na Macu, pak rozhodně dává smysl nákup současné generace a není moc na co čekat. Intel procesory budou podporovány ještě dlouhé roky. Naproti tomu připravované Apple procesory založené na architektuře ARM zatím nedokáží Windows spustit.

Navíc, jestli hledáte Mac se skutečně drtivým výkonem, který podporují stroje jako Mac Pro nebo iMac Pro, nemusí se čekání vyplatit. Apple procesory nemusí nějakou dobu být tak výkonné jako současné špičkové čipy Intelu a bude zřejmě trvat, než je překonají.

Naopak v případě, že nepotřebujete Apple počítač kupovat hned a nehledáte stroj pro spouštění Windows nebo velmi výkonné „železo“, vyplatí se počkat. První Mac s Apple procesorem má být uveden už do konce letošního roku.

Apple rovněž uvedl, že přechod celé nabídky Maců na vlastní Apple procesory bude trvat dva roky. Čekání na váš vysněný stroj se tak může protáhnout. Ale možná se vyplatí.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone