MacPodpora magazín

Kam s ním? Krátký nebo dlouhý šroubek?

Apple ServisiPhoneMac

Poškození základní desky iPhone/MacBook použitím dlouhého šroubku

Toto poškození je způsobeno tím, že při neodborné montáži iPhone nebo MacBooku je použit delší šroubek do závitu určeného pro krátký šroubek. Nejčastěji se to stává u zařízení iPhone 5S/SE a 6/6s, kde jsou konektory od LCD a dotyku kryty kovovým dílem. Pokud je použit dlouhý šroubek do závitu pro krátký šroubek, dojde často k tomu, že šroubek se „provrtá“ skrz vrchní vrstvu základní desky až do druhé nebo třetí vrstvy. Dojde k přerušení či vyzkratování mikroskopického spojení vedoucí uvnitř materiálu. Toto může způsobovat několik různých problémů jako je nefunkčnost LCD / Dotyku, nefunkčnost podsvětlení, či zkrat v jedné z hlavních napěťových cest a může dojít i k úplnému znefunkčnění iPhonu ( restarty do modré nebo červené obrazovky ). U MacBooku se většinou tyto závity nachází v blízkosti procesoru. Šrouby drží chladič, při použití dlouhého šroubku tedy může dojít k přerušení důležitých cest vedoucích z procesoru či grafické karty.

Lze to opravit?

Tyto problémy jsou často opravitelné, je ale nutná velmi zručná a mikroskopická práce technika kde dojde k odstranění celého závitu a opravě poškozených mikroskopických cest v nižší vrstvě základní desky.
Nejhorší závady jsou pokud je použito více dlouhých šroubů ve vícero závitech. Během opravy a diagnostiky jednoho problému dochází k vytvoření dalšího jak se na sebe přerušené cesty nabalují.

 

Ukázka poškození vodivých cest dlouhým šroubem u iPhone 6

poškození dlouhým šroubkem

Šrouby krycího plechu konektorů mají rozdílné velikosti!

iphone rozložení šroubků

 

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

 

Přečtěte si také:

Nejlevnější výměna SSD disku v Macu slevy až 60%

Výměna klávesnice MacBook a MacBook Pro_bezplatná výměna

Čištění iPhone? Jak na to? Profylaxe iPhone ušetří tisíce Kč

Čištění MacBook? Jak na to? Profylaxe Macu ušetří tisíce

 

apple leasing

zarukaiphone