MacPodpora magazín

Jaká používat sluchátka s iPhone

Vše

Jaká používat sluchátka s iPhone

V jednom z našich článků jsme si již ukázali, z jakých zdrojů můžete poslouchat vaši oblíbenou hudbu na jablečném zařízení. Srovnali jsme si výhody streamovaných služeb oproti stahování a porovnávali kvalitu. Odkaz na článek najdete zde. Jaká používat sluchátka s iPhone si ukážeme v tomto článku.

U kvality ještě zůstaneme

Kvalita poslechu se jednak odvíjí na zdroji přehrávání, na rychlosti připojení v případě streamované hudby nebo na velikosti souboru v případě stahování. Další důležitá věc je to, z čeho vůbec si písničky pouštíme. Na trhu existuje několik druhů a značek sluchátek.

Apple Earpods a AirPods

Všichni jsme v krabičce k naším telefonům dostali sluchátka. Právě to je důvod, proč jsou mezi jablíčkáři tak rozšířené. Ať ještě s jackem nebo už lightning konektorem. Apple k těmto svým sluchátkům představil také bezdrátový ekvivalent.

Ačkoliv jsou sluchátka dílem přímo Apple, tak je to jeden z produktů, se kterým ani trochu spokojený nejsem. Po stránce kvality patří do lepšího nadprůměru. Pokud jste zvyklí na výrazné basy i při nižších hlasitostech, tak vám bude chvilku trvat, než si převyknete. Krom toho hodnotím i tvar sluchátek jako nešťastný. Já osobně mám problém, že ani ne po hodině poslechu mě začnou ze sluchátek tak bolet uši, že je musím prostě odložit. Na druhou stranu je potřeba pochválit šikovný ovladač přímo na sluchátkách, který není vždy samozřejmostí. Jako poslední nevýhodu zmiňuji, že sluchátka vůbec neodhlučňují okolní zvuky.

Je potřeba podoknout, že hlavně poslední mínus je velice individální a znám lidi, se kterými se na tomto názoru jednoznačně shodnu, ale také s těmi, kteří se mnou s pohledem na sluchátka Apple nesouhlasí.

Beats

Beats patří mezi ta sluchátka, které bych ohodnotil jako velice povedená. Dělají se ve dvou základních provedeních. A to jako náhlavní soustava nebo malé skladné pecky. Je jenom na Vás, co si vyberete. U malých peciček je výhodou lepší skladnost. U sluchátek přes hlavu se může hodit to, že se jen tak neztratí. Jejich kámen je úrazu je ten, že uživatelé si stěžují, že při větším roztažením plastové konstrukce sluchátka praskají.

Odhlučnění okolních ruchů zvládají na výbornou oba typy sluchátek. Vybrat si taky můžete z velké škály barev. Zkrátka si je můžete přízpůsobit tak, jak chcete jenom vy. U těchto sluchátek vás možná vyvede z míry vyšší cena.

Happy Plugs

Stylová sluchátka, všech typů. Špuntová, kolečková, drátová a bezdrátová. Nespočet barev od černé po bílou a nespočet motivů od mramorových po maskáčové. To jsou sluchátka Happy Plugs. I přes to, že jde o značkové a módní kousky, jejich cena zůstává překvapivě nízká.

Kvalita sluchátek vás rozhodně nezklame. Skvělé výšky a výrazné basy. Na kabelu sláchatek naleznete ovladač s mikrofonem. Problémem sluchátek je jejich poruchovost. Já vysřídal tři kusy těchto sluchátek a u všech byl ten stejný problém. Jedno sluchátko přestalo hrát.

JBL

Pecky do uší od JBL jsou podlě mě zázrak. Zvukem, cenou, kvalitou, ale také jejich plochým kabelem, který má skvělou výhodu v tom, že se nezamotávají. Cena sluchátek je také příměřená jako u Happy Plugs. Zatím se drží a nevyžadují žádné známky problémů. K sluchátkům dostanete malý pytlíček s napisem JBL pro bezpečnější přenášení sluchátek.

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone