MacPodpora magazín

Jak smazat Apple ID účet u Applu

Jak smazat Apple IDVše

Zajímá vás jak smazat Apple ID účet? Pojďme si napřed říci, k čemu je dobrý.

Proč Apple ID

Apple ID pomáhá udržovat kontrolu nad vašimi daty a soukromím. Prostřednictvím Apple ID si také můžete stahovat aplikace do vašeho iPhonu. Pomůže vám se zálohováním a synchronizací mezi více zařízeními.

Mnozí uživatelé jsou nespokojeni, protože při zapomenutí nebo ztrátě Apple ID, se těžko dostanete do svého iPhonu. Pomůže vám pouze pokud máte iPhone z oficiální distribuce a máte od něj doklad o koupi.

Vyškolení konzultanti na Apple technické podpoře, jsou pak schopni v tomto případě pomoci.

Smazání Apple ID

Pokud smažete svůj Apple ID účet, tak dojde k trvalému odstranění dat, která s ním souvisí ze serveru Applu. Nebudete se moci již více přihlásit ani nebudete mít přístup ke svým datům a službám, které byly k tomuto Apple ID přidružené.

Budou také smazány fotografie, videa, dokumenty a jiný obsah, který jste měli uložený na iCloudu. Již nadále nebudete moci přijímat žádné zprávy ani hovory, které jsou směřované na váš účet přes iMessage nebo Face Time.

Dále se nepřihlásíte ke službám jakou jsou např.: iCloud, App Store, iBook Store, iTunes Store, iMessage, Apple Pay – které v ČR není a Face Time

Odstranění účtu Apple ID je trvalé.  Apple nemůže smazaný účet znovu obnovit, nebo aktivovat a ani nemůže obnovit vaše data původně na serveru uložená. Jestliže jste rozhodlí, že nyní svůj účet nebudete používat, nicméně v budoucnu se k němu chcete vrátit, doporučujeme ho pouze dočasně deaktivovat (toto nemusí být však vždy možné).

Jak smazat Apple ID na trvalo

  • Přihlašte se na svém Macu, PC, iPhonu nebo iPadu na stránku vašeho účtu Apple ID.
  • Sjeďte dolů a v části Data a soukromí označte Spravovat data.
  • V místě Smazat účet na následující stránce vyberte Začít.

Když požádáte o smazání účtu, přijde vám na zařízení unikátní alfanumerický kód. Tento kód si prosím uschovejte na bezpečném místě. Během krátké doby zpracování vašeho požadavku, můžete kontaktovat společnost Apple a jejich podporu a oznámit jim s tímto kódem, že si již nepřejete provést zrušení a hodláte Apple iD dále používat.

Nejčastější dotazy Apple ID

Co se stane když smažu své Apple ID s mojí poštou a zprávami na iCloud?

Smažou se vám veškerá data uložená v zařízení. Vždy záleží na nastavení poskytovatele, 3.strany pro poštovní služby. Pokud však vlastníte účet u Applu, smaže se vám i pošta a emailový účet.

Co se stane s předplatnými, které jsem měl pod účtem aktivované?

Po smazání Apple účtu, se vám také zruší veškeré předplatné na Apple Music, úložiště na iCloudu nebo služby jiných poskytovatelů.

 


Přečtěte si také:

Zálohování iOS zařízení

 

Vypnutí Find My iPhone z počítače prohlížeče

 

Jak odemknout iPhone? Pomocí kódu, Touch ID nebo Face ID

apple leasing

zarukaiphone