MacPodpora magazín

Jak si lépe přizpůsobit notifikace

Vše

Jak si lépe přizpůsobit notifikace

Čas od času se stane, že některá upozornění na našem jablíčku nepříchází tak, jak bychom si představovali. Z jednoho z našich předchozích článků jste se dozvěděli, jak si nastavit vlastní vyzvánění. Dnes si ukážeme, jak si lépe přizpůsobit notifikace vzhledem, funkcí anebo je úplně vypneme.

Kolonka oznámení

Kolonka oznámení, kterou nalezneme v nastavení zařízení bude pro nás klíčová. Zde si můžete vše nastavit, jak potřebujete. Pojďme si to hezky projít, ať víte, jak si lépe přizpůsobit notifikace. 

Zobrazování náhledů

Situace, kdy někde pložíte svůj telefon a chodí Vám na něj všechny zprávy, které si z náhledů na zamčené obrazovce může kdokoli přečíst je opravdu nepříjemná. Nikdy nevíte, co přesně z druhé strany příjde a překvapit třetí stranu nechcete? Není problém! Hned v první kolonka při otevření kategorie Oznámení se jmenuje Zobrazovat náhledy. Zde si podle libosti nastavíte, jestli se náhled má ukazovat vždy, když zařízení odemknete pomocí FaceID nebo TouchID, anebo nikdy. Tuto možnost můžete také upravit jednotlivě u každé aplikace zvlášť.

Jednotlivé nastavení aplikací

V první řadě máte možnost úplně vypnout oznámení od konkrétní aplikace. Stáhly vám děti do telefonu otravnou hru, která děla v pravidelných intervalech různé nepříjemné zvuky? Takto jednoduše se jich můžete zbavit!

U jednotlivých aplikací taky můžete vypnout zvuky. To znamená i vibrace.

Pěkný vzhled nedělá ani odznak na aplikaci například u mailů, který všechny informuje o tom, že máte dva tísíce nepřečtených zpráv a ignorujete všechny napříč internetem.

Nejen že tedy můžete vypnout náhledy zpráv, ale upozornění na zamčené obrazovce můžete zakázat úplně.

Z vršku jablečných obrazovek si můžete stáhnout „roletku“, kde najdeme historii upozornění. Pokud nechete, aby zde notifikace některé z aplikací byly vidět, stačí přesunout přepínač.

Bublinky, které s upozorněními skáčou se nazývají bannery. Ty můžete buď úplně zakázat nebo nastavit, jestli mají po chviličce zmizet, či zůstat tak dlouho, dokud je nedáte pryč.

Nevíte si rady?

Snad jsme vám ujasnili, jak si lépe přizpůsobit notifikace na svém iPhone, iPad nebo iPod Touch. Pro někoho je to pěkná fuška, nemyslíte? Děláme pro vaši spokojenost maximum, proto jsme připravěni vám s nastavením pomoci našich pobočkách v Praze a v Brně!

 

KontaktPoslat dotaz

 

apple leasing

zarukaiphone