MacPodpora magazín

Podívejte se, jak fotí iPhone se speciálním příslušenstvím Olloclip

jak fotí iPhone seVše

Mobilní telefony iPhone mají špičkovou optiku fotoaparátů. Modely Plus a iPhone X navíc poskytují i duální fotoaparát. Podívejte se ale, jak fotí iPhone se speciálním příslušenstvím Olloclip.

Společnost Olloclip sídlí na Huntington Beach v prosluněném státě Kalifornia. Produkty značky se honosí označením MADE IN USA, protože jsou v USA vyráběny a to i v maximální míře i z místních zdrojů. Značka se navíc už nesoustředí jen na optiku, ale vyrábí i kryty a gripy pro mobilní telefony.

jak fotí iPhone se

Předsádky značky však patří k tomu nejlepšímu příslušenství, s jehož pomocí můžete své snímky povýšit na vyšší úroveň. Nabízí několik sad pro různé typy telefonů iPhone a to již od generace iPhonu 4. Pokud již patříte mezi šťastné majitele iPhonu X, můžete si řešení Olloclipu pořídit i na něho. Stačí navštívit Apple Online Store, kde pro něho seženete základní sadu za 3 599 Kč.

jak fotí iPhone se

Ta námi testovaná je určena pro varianty telefonů iPhone 7/7 Plus a 8/8 Plus. Jedná se jak o sadu Core Lens, jenž stojí 3 599 Kč, tak Active Lens, která vás vyjde na 3 999 Kč. První jmenovaná nabídne Rybí oko, super širokoúhlý objektiv a 15x makro objektiv. Druhá pak disponuje dvojnásobným optickým přiblížením a ultra širokoúhlým objektivem.

jak fotí iPhone se

 

Jak fotí iPhone se speciálním příslušenstvím Olloclip – Sada Core Lens

Jak fotí iPhone se speciálním příslušenstvím Olloclip je ale důležitější, než papírové hodnoty a cena podobného řešení. Jediné, na čem totiž záleží, je výsledná fotografie. Sada Core Lens vám nabízí tři objektivy – čtyřvrstvý širokoúhlý objektiv se záběrem 120°, rybí oko se záběrem 180°, po jehož odšroubování získáte 15× makro s ostřením od 12 milimetrů.

Jak fotí iPhone se
Zdrojový snímek z iPhonu 7 Plus
Jak fotí iPhone se
Výsledný snímek při použití 120stupňového širokoúhlého objektivu
Jak fotí iPhone se
Výsledný snímek při použití objektivu rybí oko
Jak fotí iPhone se
Snímek při použití 15× makro objektivu

Širokoúhlý objektiv už strany snímku maže jen minimálně a rybí oko konečně umisťuje snímek symetricky (předchozí generace řezaly tři strany fotografie nesouměrně). 15× makro pak funguje tak, jak byste čekali. Cokoli živého vám ze záběru rychle uteče, je tak třeba využít stabilizace pomocí stativu.

 

Jak fotí iPhone se speciálním příslušenstvím Olloclip – Sada Active Lens

Active Lens Set vám poskytne kombinaci 2x teleobjektivu a širokoúhlého objektivu se záběrem scény 155°. Ten má tedy ještě o 35° větší záběr než ten v sadě Core Lens Set a blíží se už spíše k rybímu oku, které má záběr celých 180°.Největším tahákem sady je, že pokud ji použijete s teleobjektivem iPhonu 7/8 Plus či iPhonu X, dostanete výsledný čtyřnásobný optický zoom. Díky razantnímu zvětšení ohniska má ale telefon problém s ostřením, a proto, aby byl snímek ostrý, musíte být v ideální vzdálenosti.

Jak fotí iPhone se
Snímek při použití 155stupňového širokoúhlého objektivu
Jak fotí iPhone se
Snímek při použití teleobjektivu v iPhonu 7 Plus
Jak fotí iPhone se
Snímek při použití Olloclip objektivu s dvojnásobným přiblížením
Jak fotí iPhone se
Snímek při použití teleobjektivu v iPhonu 7 Plus spolu s 2× přiblížením v podání Olloclipu

Nové generace Olloclipů navíc umožňují používat je, i pokud máte na svém displeji nalepené krycí sklo. To však musí být do tloušťky 0,5 mm. Uchycení předsádek v těle produktu je nově řešeno zcela jiným způsobem. Dříve se jednalo o jeho pevnou součást, avšak s modelem pro iPhony 7 přichází na řadu univerzálnost, kterou využijete zejména při fotografování teleobjektivem iPhonu, nebo pokud si chcete kombinovat různé sady. Jednoduše tak můžete mít v jedné sadě jak rybí oko, tak třeba teleobjektiv.

 

Pro potřeby webu byly snímky komprimovány. Chcete-li si fotografie prohlédnout v jejich plném rozlišení, můžete si je stáhnout zde.

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone