MacPodpora magazín

Jak stáhnout fotky z iPhone do PC? Postačí kabel nebo cloud

jak stáhnout fotky z iPhone do PCTipy

Čím dál více uživatelů fotografuje svým telefonem více, než jakoukoli jinou technikou. Tento návod vám poví, jak stáhnout fotky z iPhone do PC, nebo je uložit na iCloud.

Ať už fotografujete jen momentky, nebo své snímky, patřičně plánujete, dříve či později, že je budete potřebovat zálohovat. Postup, jak stáhnout fotky z iPhone do PC, není nijak složitý. Postačí vám k tomu patřičný kabel, který s počítačem propojíte. Pokud ale chcete, můžete využít i plně bezdrátového řešení v podobě cloudových služeb.

 

Jak stáhnout fotky z iPhone do PC při využití propojení kabelem

Dle toho, jaký iPhone používáte, je třeba jej připojit k počítači. U iPhonu 4s a starších modelů je k tomu zapotřebí USB kabel s 30pinovým konektorem. Od iPhonu 5 už musíte využít USB kabelu, který je na druhé straně ukončen Lightning konektorem.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Připojte tedy své zařízení k počítači potřebným kabelem a v macOS spusťte aplikaci Přenos obrázků. Najdete ji v nabídce Launchpad ve složce Jiné.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Pokud jste dosud svůj iPhone k počítači nikdy nepřipojili, můžete být dotázaní na důvěřování počítači, stejně jako vám může být nabídnut automaticky import vašich fotografií. Chcete-li ale mít nad stažením plnou vládu, automatický import zrušte. Aplikace Přenos obrázků poskytuje jednoduché rozhraní, kdy vlevo nahoře vidíte připojené zařízení a vpravo pak seznam médií, které můžete do svého počítače importovat. Jedná se nejen o fotografie, ale i o otisky obrazovky a videozáznamy.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Nabídkou Importovat vše se začne kompletní vaše galerie do počítače ukládat. Jestliže ale chcete importovat jen vybrané snímky, musíte provést jejich selekci. Tu činíte jednotlivým klikáním na média se současným držením klávesy command.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Před spuštěním importu je ještě vhodné vybrat si cíl, kam se vaše snímky uloží.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Po stisku tlačítka Importovat se vybrané snímky začnou ukládat na disk do vámi vybraného adresáře.

 

Jak stáhnout fotky z iPhone do PC při použití cloudových služeb

Apple nabízí přímo své řešení pomocí Fotostreamu. V iOS si jej můžete zapnout, když navštívíte Nastavení, zvolíte Fotografie a zde povolíte nabídky Knihovna fotografií na iCloudu, Můj fotostream či Sdílení fotek na iCloudu.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Na počítači budete mít pak k takovým snímkům přístup skrze aplikaci Fotky, či pokud navštívíte internetovou adresu iCloud.com a přihlásíte se. Zde poté stačí spustit webovou aplikaci Fotky, ty kýžené snímky vybrat a ikonou stažení si je do počítače uložit. Takto ukládané snímky pak najdete ve složce Stahování.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Vyjma řešení společnosti Apple však můžete sáhnout i po službě Dropbox. Pro automatické nahrávání fotografií do služby vám postačí navštívit nastavení vašeho profilu a zvolit Camera Uploads. Pokud je chcete nahrávat ručně, stačí k tomu zvolit symbol „+“ Create a vybrat Upload Photos.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Do počítače je pak uložíte tak, že se v internetovém prohlížeči na stránkách Dropbox.com přihlásíte svým uživatelským jménem, najdete patřičné snímky, vyberete je a zvolíte nabídku Download. I ty posléze najdete ve složce Stahování.

jak stáhnout fotky z iPhone do PC

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone