MacPodpora magazín

iOS 16 bude zásadně vylepšovat oznámení a přidá zdravotní funkce

iOS 16iPhone

iOS 16 bude obsahovat významná vylepšení oznámení a nové funkce pro sledování zdraví. Změnu designu ale čekat nemáme, říká Mark Gurman.

Systém iOS 16 s kódovým označením Sydney bude představen na červnové konferenci WWDC. Přesně 6. června Apple ukáže všechny nové operační systémy, včetně toho pro iPhone 14 a starší modely. Má obsahovat významná vylepšení oznámení a nové funkce pro sledování zdraví. Nepůjde však o zásadní redesign systému iOS. To uvedl Mark Gurman z agentury Bloomberg, který má vysokou úspěšnost svých předpovědí.

iOS 16 se může zaměřit na stabilitu a bezpečnost

Ve svém nejnovějším zpravodaji Power On Gurman píše, že neočekává zásadní přepracování iOS. Místo toho ale bude příští verze systému obsahovat vylepšení oznámení a nové funkce pro sledování zdraví. Jistě se také zaměří na bezpečnost a zajištění stability.

Na straně iOS očekávám poměrně významná vylepšení ve všech oblastech, včetně aktualizace oznámení a nových funkcí sledování zdraví.

Neočekávám komplexní přepracování rozhraní systému iOS, i když se od iOS 7 před téměř deseti lety příliš nezměnilo. Možná se ale objeví nové rozhraní multitaskingu pro iPadOS.

Apple představí iOS 16 spolu s iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9 a tvOS 16 během konference WWDC, která se bude oficiálně konat 6. až 10. června. Hned první den se uskuteční Apple Keynote. Další dny pak slouží především pro vývojáře, kteří mohou konzultovat své výtvory a nápady s Apple inženýry.

watchOS 9 bude ještě hlouběji monitorovat zdraví

Gurman také uvedl, že watchOS 9 může obsahovat významné vylepšení sledování aktivity a zdraví. Nejsou známy žádné podrobnosti o tom, co bude macOS 13 obsahovat, včetně toho, jak se bude jmenovat. macOS Big Sur obsahoval zásadní redesign a po něm následovala méně významná aktualizace s macOS Monterey.

Pokud však zůstaneme u Maců, Gurman zopakoval, že Apple pracuje na několika nových počítačích Mac, včetně nového přepracovaného MacBooku Air, modernizovaného 13palcového MacBooku Pro, aktualizovaného 24palcového iMacu a nového Macu mini.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone