MacPodpora magazín

iPhone 14 fotoaparát bude tvořit 48MP snímky s o 57 % větším snímačem

iPhone 14 fotoaparátiPhone

Širokoúhlý fotoaparát iPhonu 14 Pro bude mít údajně o 57 % větší snímač pro 48megapixelové snímky. Výrazné zvýšení počtu pixelů by mělo nabídnout více detailů.

Podle neověřených technických informací sdílených na čínské sociální síti Weibo může iPhone 14 Pro poskytovat detailnější snímky díky výrazně většímu snímači a více pixelům. Dříve zmiňovaný periskopový objektiv iPhone zřejmě dostane až další rok.

iPhone 14 fotoaparát se hodně zlepší

Nedávný příspěvek z účtu s názvem Fishing 8 na sociální síti Weibo uvádí velké množství technických specifikací fotoaparátu iPhonu 14 Pro. V souladu s množstvím spekulací o širokoúhlém fotoaparátu iPhonu 14 Pro z minulého roku příspěvek tvrdí, že iPhone 14 Pro bude vybaven 48MP fotoaparátem. V důsledku zvýšeného počtu megapixelů budou pixely širokoúhlého fotoaparátu iPhonu 14 Pro menší a mají měřit 1,22 µm. Ve srovnání s iPhonem 13 Pro a iPhonem 13 Pro Max se tak jedná o zmenšení o 0,68 µm.

Předpokládá se, že snímač je od společnosti Sony, stejně jako u iPhonu 13 Pro. Navzdory změně velikosti pixelů bude iPhone 14 Pro údajně vybaven stejným systémem automatického ostření Dual Pixel Auto Focus (DPAF). Ten společnost Apple uvádí pod názvem Focus Pixels a nabízí ho od iPhonu 6 v roce 2014. Také stále od tohoto modelu můžete nahrávat video v poměru 16:9 s HDR při rychlosti až 60 snímků za sekundu.

Snímač zařízení má údajně šířku 1/1,3 palce, což je o 21,2 % více než šířka snímače 1/1,65 palce u širokoúhlého fotoaparátu v iPhonech 13 Pro a 13 Pro Max. To znamená přibližně 57% nárůst plochy snímače ve srovnání s iPhonem 13 Pro.

Toto zvětšení velikosti snímače vyžaduje větší objektiv, aby zachytil více světla, což vede k výrazně většímu poli zadního fotoaparátu. Velikost snímače 1/1,3 palce je stejná jako 50MP snímač GN1 společnosti Samsung, který je použit ve fotoaparátu Google Pixel 6. Ve výsledku by se tak měly objektivy iPhonu 14 Pro zase o něco zvětšit.

Po delší době se zvedne rozlišení

Celkově informace naznačují, že iPhone 14 Pro nabídne snímky s vyšším rozlišením a jemnějšími detaily, avšak s rizikem horšího výkonu při slabém osvětlení a snímků, které jsou náchylnější na šum. Analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo již dříve uvedl, že věří, že kvalita fotoaparátu modelů iPhone 14 Pro pozvedne fotografování fotoaparátem mobilního telefonu na novou úroveň.

Účet Weibo, který tyto technické specifikace sdílel, často zveřejňuje podrobné informace o fotoaparátech. Nemá ale zkušenosti s úniky informací o budoucích Apple zařízeních, takže tuto zvěst je třeba brát s rezervou. Nicméně se všeobecně předpokládá, že iPhone 14 Pro bude vybaven větším 48MP širokoúhlým snímačem fotoaparátu, takže sdílené technické specifikace se zdají být věrohodné a v zásadě odpovídají jiným spekulacím.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone