MacPodpora magazín

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods jsou hit. Je ale čas na 2. generaci

Bezdrátová sluchátka AppleČlánky

Společnost Above Avalon uskutečnila výzkum, který zjistil, že bezdrátová sluchátka Apple AirPods jsou v zájmu uživatelů skutečným hitem. Předběhla i iPhone.

Výzkum se soustředil na úspěšnost prodejů jednotlivých zařízeních po období dvou let od jejich uvedení na trh. U telefonu iPhone se tak hledělo na roky 2007 až 2009, u tabletu iPad na období od roku 2010 až 2012 a u Apple Watch na rozmezí let 2015 až 2017. Ze všech řečených produktů tak bezdrátová sluchátka Apple AirPods předběhl jen iPad. Nosí je tak v uších již 25 milionů uživatelů.

Bezdrátová sluchátka Apple

I když měla tato originální Apple sluchátka svou popularitu jistou hned od jejich uvedení na trh, s postupem času se ještě zvyšovala. AirPody se začaly prodávat v prosinci 2016, aktuálně se tedy jedná o více jak dva roky starý produkt. Na konci roku 2018 však Google zaznamenal navýšení jejich vyhledávání o 500 procent a to navíc oproti konci roku 2017.

MacBook bazar vám umožní koupit pořád skvělý stroj za lepší peníze

 

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods 2. generace

Je tomu již rok a půl, co sám Apple při představování telefonu iPhone X uvedl, že AirPody dostanou bezdrátové nabíjení. Jestli bylo tehdy uvažováno, že se bude jednat o druhou generaci sluchátek, nebo jen o aktualizaci té stávající, jasné není. Co ale jasné je, že na toto nikdy nedošlo. Podobně jako na uvedení bezdrátové Qi nabíjecí podložky AirPower do prodeje, která právě „nové“ AirPody měla umět dobíjet.

Bezdrátová sluchátka Apple

Nyní se ale zase šíří zvěsti, že se skutečně nová generace Apple AirPods připravuje. Bylo by to nasnadě nejen ke stáří produktu, ale i k jeho funkcím. Předně hudební přednes není žádný zázrak, mnozí by jistě uvítali spíše špunty, než pecky. Poté stále chybí integrace Siri na pouhý hlasový povel. V další řadě by mohla být zvýšena jejich voděodolnost, a také by mohly mít integrovaný senzor pro měření srdečního tepu.

Nejedná se o nějaké nemožné spekulace. Sportovní sluchátka mají různé senzory obsaženy běžně, jejich vodotěsnost je také příkladná. Applu jen všechno poslední dobou trvá o něco déle. Třeba prostě jen ladí a až doladí, bude zájem o tato originální Apple sluchátka ještě větší.

Bezdrátová sluchátka Apple

 

Dočkáme se už 25. března?

Vše se přitom můžeme dovědět již brzy. Na 25. března má totiž společnost naplánovanou keynote, na které nám chce představit její novou službu streamující unikátní videoobsah. A jak ideálněji by jej člověk skrze zařízení společnosti mohl konzumovat, než prostřednictvím nových bezdrátových sluchátek?

Jedno je jisté. Původní zprávy hovořily, že se na události představí i nové iPady. Těch jsme se ale dočkali již v pondělí 18. března, takže buď bude celá předváděčka v duchu streamování, anebo dojde i na nějaký ten hardware. Vyjma AirPodů by to mohl být i očekávaný multimediální přehrávač iPod touch nové generace.

Zdroj: 9to5mac.com

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone