MacPodpora magazín

Zrychlení Macu do nového roku 2019

zrychlení macu loadingApple ServisČlánkyMacTipy

Zrychlení Macu, aby byl svižný na nový rok

Rok 2018 uplynul jako voda. A třeba i vy máte problém se svým Macem, protože je pomalejší, než dříve býval. A vy byste potřebovali zase zpátky velký výkon? Neutrácejte za aplikace, které mají fungovat jako zrychlovací a čistící nástroje pro Mac. Většinou nejsou ani účinné. Na zrychlení Macu jsme jednička!


SSD VS HDD

To, jaký máte disk, je klíčové pro zrychlení Macu. Pokud máte MacBook Pro, který má 13 nebo 15 palců do roku 2012 „unibody“ (bez Retina displeje), pak je původně ve vašem počítači klasický plotnový disk, který se označuje jako HDD. Tento disk má sice nižší pořizovací cenu, ale dnes jde již o zastralou technologii. SSD disky jsou založeny čistě na polovodičové paměti a data jsou v nich uspořádána do matice. Proto jsou SSD mnohem rychlejší.

zrychlení macu - ssd a hdd

Navýšení paměti RAM

Pokud lze na vašem MacBooku vyměnit operační paměť RAM, pak nad tímto úkonem určitě popřemýšlejte. Pokud používáte více aplikací najednou nebo například chcete využívat virtuální stroje, s nízkou kapacitou RAM narazíte na problém. Zrychlení Macu můžete pocítit, když například přejdete ze 2 GB RAM na 8 GB RAM.

Upgrade SSD a RAM naleznete zde.

MacBook výměna SSD disku

Zbytkové soubory

Za každou aplikací, kterou do našeho Macu nainstalujeme a pak ji zase smažeme, zůstanou tzn. zbytkové soubory. Za roky používání může jít i o jednotky až desítky gigabytů. Naše speciální nástroje umí rozpoznat, které soubory skutečně nepotřebujete a tím můžeme uvolnit i místo na MacBooku.

Závadné aplikace a jiný software

Když brouzdáte po internetu, může se stát, že si omylem do Macu nainstalujete závadný software. Ten nejvíce známý je zřejmě MacKeeper, který dokáže v počítači udělat obrovské problémy. Tento problém se však netýká pouze tohoto programu. Pokud víte, že si se závadným softwarem sami neporadíte, můžete nám předat váš Mac do péče.

Nebojte se na nás obrátit

Pokud máte dotaz nebo se s námi chcete rovnou domluvit na upgradu Vašeho Macu, neváhejte se na nás obrátit nebo navštívit naše prodejny v Praze a v Brně. Rádi zanalyzujeme problém, který v Macu je a navrhneme vám efektivní řešení.

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone