MacPodpora magazín

MacBook výměna SSD disku

MacBook výměna SSD diskuVše

(Poznámka: MacBook výměna SSD disku: Některé části tohoto uživatelského tipu mohou být použity při instalaci nového pevného disku do vašeho MacBooku Pro, ale jsou určeny pouze pro upgrade na SSD disk.)

MacBook výměna SSD disku

Většina MacBooků (s výjimkou modelů Retina) obsahují pouze dvě úpravy, které můžete provést bez ztráty záruky společnosti Apple. Ty jsou Upgradu paměti RAM a modernizace jednotky v pozici pevného disku.

SSD je vždy lepší volba pro upgrade

Pokud jste již inovovali paměť RAM a chcete jen více rychlosti, můžete zvážit upgrade starého pevného disku pomocí SSD (Solid State Drive). Mnoho lidí přichází na fórum, kde se ptá na upgrady SSD, takže tento uživatelský tip je použitelný pro uživatele, kteří se již rozhodli aktualizovat. Všimněte si, že doporučuji používat SSD – a doporučuji koupit SSD 6.0Gbps bez ohledu na to, že modely s rozhraním SATA II nebudou moci používat plně sjednané rychlosti 6,0 Gb / s. Protože i když vlastníte starší model MacBooku Pro, stále lze upgradovat na rychlejší a výkonější… pokud vlastníte model MacBook Retina (ta již obsahuje nový typ flashových disků).
MacBook výměna SSD disku

Než se rozhodnete upgradovat na SSD…

Před rozhodnutím upgradovat váš Mac výkonějším SSD diskem, odpovězte si na následující otázky..

Jakou kapacitu potřebujete?

Je to jen můj názor, ale čím větší, tím lépe. Nyní můžete chtít nainstalovat SSD 120-128 GB a vyzkoušet tak jak jste s tím spokojení. Je to jistě nejlevnější přístup. Ale většina lidí bude chtít ukládat mnohem víc, než na interní jednotce, možná i pro velké iTunes knihovny a velké knihovny fotografií / filmů. Existuje však mnoho výhod pro větší jednotku. Pokud provádíte úpravu fotografií nebo videa, SSD vytváří pro jednotlivé projekty velmi rychlou scratch / pracovní jednotku. Vždy můžete ukládat svá velká data na externí jednotku, samozřejmě, ale pro pracovní projekty doporučuji použít svůj rychlý interní SSD.
V současnosti jsou disky SSD v podstatě 4 použitelné velikosti: 120-128GB, 240-256GB a 480-512GB a Crucial spolu se Samsungem nyní dodává 960GB M500. Nejprve se rozhodněte, kolik úložišť můžete zkutečně využít, než se rozhodnete upgradovat. Samsung má také 1 Terabyte EVO disk – cena je kolem 10 tisíc Kč. Podívejte se zde na vynikající recenzi Samsung 840 EVO 1TB. Crucial má také dvě high-kapacity SSD – starší 960GB M500 a nedávno vydané 1 Terabyte M550, který má rychlejší porty než řada M500. Navíc je stále k dispozici za rozumnou cenu. Doporučuji jednu z těchto tří variant pro ty, kdo nešetří finance a potřebují vysokokapacitní disk.

Který disk bych měl koupit?

Bohužel pro SSD na MacBoocích neexistují žádné články týkající se zpětné vazby pro spotřebitele. Pokud však umíte anglicky, můžete si počíst zajímavé recenze na tomto serveru.
Portál je plný informací toho, jak SSD pracují, jaké technologie používají jednotliví výrobci. Zahrnuje nejen „kupujícího průvodce“, ale téměř nekonečnou nit, která obsahuje zkušenosti uživatelů. Dávejte si pozor, protože je zaměřena především na uživatele Windows. Jedna věc, kterou vždy hledám v SSD, je také „přizpůsobivost Macu“ disku – např. Může být firmware upgradován pomocí Macu nebo musí být upgradován na počítači Windows? Bohužel většina SSD spadá do druhé kategorie. To samo o sobě nemusí být pro vás klíčové, při určování značky SSD.

Co je k tomu potřeba?

Než se do něčeho pustíte, měli by jste mít jasno v:
SSD výběru
Kolíbku na disky
Soupravu nástrojů, která obsahuje šroubovák Phillips # 00, šroubovák Torx T6

Spusťte proces …

Existují dva způsoby, jak dostat data, ze starého disku na disk SSD. První je nainstalovat SSD do kolíbky a vytvořit klon před instalací jednotky SSD. Druhým je jednoduše instalace SSD na místo starého pevného disku a nabootovat z klonu systému. Žádná cesta není lepší než ta druhá.
Nainstalujte SSD do své USB kolíbky a zapojte jej. Pomocí nástroje Disk Utility (složka Aplikace> Nástroje) zformátujte jednotku SSD, vymažete ji a zformátujte jako „Mac OS Extended (Journaled)“ s jedním oddílem GUID. Poté použijte nástroj Carbon Copy Cloner ke klonování pevného disku na jednotku SSD. Pokud používáte Lion nebo Mountain Lion, vyberte možnost zkopírovat oddíl pro obnovení do jednotky SSD. Po dokončení klonování restartujte počítač, podržte stisknutou klávesu Option a vyberte jednotku SSD jako zaváděcí jednotku. Během několika sekund budete vědět, jestli byl váš klon úspěšný.

téměž hotovo..MacBook výměna SSD disku

Nyní, když máte k dispozici klonovaný disk SSD v pozici původního disku, měli byste mít možnost bootovat z SSD. První věc, kterou budete chtít udělat, je přejít na Systémové předvolby> Startup Disk a jako nový startovací disk vyberte nový SSD.
Jediný problém, na který uživatelé naráží je, podle našich zkušeností, poškozený/vadný SATA kabel od disku. Ovlivňující modely roku 2009 až 2011. Máte-li problémy s načítáním disku nebo že Mac nevidí disk, zkuste nejdříve vyměnit sata kabel – je to nejpravděpodobnější pachatel.

Retina model?

Nejnovější MacBooky Pro, samozřejmě – modely Retina ceník upgrade zde – již mají nainstalovaný SSD. Až do nedávné doby jste opravdu nemohli upgradovat flash úložiště. Nyní můžete na některých modelech upgradovat úložiště flash (ačkoli přijdete o záruku). Mějte na paměti, že moduly OWC a Transcend budou pracovat pouze se „staršími“ modely Retina nebo MacBook Pro Air – nikoliv s novějšími modely s rozhraním PCIe.
Závěrečná poznámka …
Nedoporučuji umístit váš SSD se systémem macOS, namísto mechaniky. Sysém macOS by měl startovat ze své původní pozici a místo pro mechaniku použít pouze jako externí disk.

apple leasing

zarukaiphone