MacPodpora magazín

Výměna skla iPad / Rozbité sklo iPad

Rozbité sklo ipadVše

výměna skla ipad

Rozbité sklo iPad sebou nese obtíže od modelů iPad Air 2.

Spousta uživatelů se snaží o přechod z Macu na iPad

Prodeje iPadů jsou obecně na sestupu, jejich boom je pryč, ovšem prodávají se stále. Většina lidí používá iPady jako čtečku článků nebo surfování na internetu. Neustále se setkáváme s tím, že zákazník zkouší přejít z MacBooku na iPad. Nicméně se to jen málo komu podaří.

iPad jako poruchové zařízení?

iPady sami o sobě nejsou poruchové. Jsou navrženy skvěle a fungují. Problémem může být u starších iPadů, novější operační systém iOS. Pokud tedy máte např. iPad 2 a provedete si aktualizaci, stane se z vašeho tabletu velmi pomalé zařízení. Apple nás díky tomu přesvědčuje, kupujte si nové zařízení a to mi (pokud nám to funguje) nechceme dělat.

Rozbité sklo iPad ma smysl opravit?

Rozbité sklo iPadu není žádná tragédie. U novějších iPadů to tragédie docela je, protože sklo je slepeno i s LCD a tím tvoří jeden celek. V momentě kdy si rozbijete (a to po většinou rozbijete) pouze sklo, je nutné u modelů Apple iPad Air 2 vyměnit celý komponent včetně funkčního LCD displeje. Závěrem tedy výměna skla iPad smysl má u modelových řad Apple iPad 2,3,4,5 , 2018 , iPad mini a iPad Air. Výměny skel iPadů novějších generací jsou nákladnější.

Co je důležité před opravou?

Dříve, než se pustíme do opravy, a dříve než od vás iPad převezmeme si zjišťujeme od vás následující body:

  • byl iPad někdy politý?
  • kontrolujeme jestli je iPad rovný ve všech směrech
  • promáčknuté rohy
  • poškození LCD (pokud je)
  • zajímá nás zamikací kód (pokud je) – toto je nutné pro otestování dotyku po celé ploše

Časová náročnost opravy

Opravu a výměu skla iPadu neprovádíme na počkání. I když většinu náhradních dílů máme skladem, oprava iPad vyžaduje klid na práci. Během otvírání mohou nastat jiná závažná rizika na která vás však upozorňujeme dopředu, pokud je např. iPad prohnutý. V průměru opravy provádíme během 1-3 prac. dnů. Veškeré díly jsou originální a jako servisní organizace poskytujeme záruku v délce 6 měsíců.

Ceník oprav Apple iPad

Kontaktní místa servisu

apple leasing

zarukaiphone