MacPodpora magazín

U nových MacBook Pro SSD disk rozhodně nevyměníte

macbook pro ssd diskVše

V posledních letech, obecně panuje přesvědčení, že nové MacBooky lze stále upgradovat. Např. provádět výměnu operačních pamětí RAM a u MacBook Pro SSD disk. To samozřejmě není tak uplně pravda.

macbook pro ssd disk

Nové MacBooky Pro 13″ a 15″ s Touch Barem

Pokud otevřete zadní víko Macu, zjistíte velmi rychle, že tyto nové MacBooky mají SSD disky integrované přímo na základní desce. Z podstaty věci, je tedy nemůžete již vyměnit. Pokud máte tedy nefunkční Mac a nemáte zálohu dat, lze toto řešit jedině přes speciální patici konektoru na základní desce. Pokud k tomu nemáte patřičné vybavení a proškolení, nejste vůbec schopni data ze základní desky Macu vytáhnout.

U MacBooku Pro 13″ bez Touch Baru SSD disk vyměnit lze?

Ano, toto je jediný model, kde je SSD disk ještě stále umistěn na speciální patici. Odtud se dá disk demontovat a provést navýšení disku novějším, rychlejším a větším diskem. Obecně všechny SSD disky určené do MacBooků nebo iMaců jsou velmi drahé. Pořídit je lze jedině ze zahraničí a průměrná doba objednávek je kolem 1-2 týdnů. Pokud nám však zákazník zadá poptávku předem, aniž by k nám Mac přinesl, můžeme SSD disk objednat i když počítač nemáme fyzicky na servise.

MacBook Pro SSD disk – Co je ta zkratka SSD?

Solid-state disk (zkratka SSD) je ve světě informačních technologií označením, speciálních datových disků, které mají mnohem lepší vlastnosti než disky staršího typu HDD.

Více o vylepšení MacKde nás navštívit

apple leasing

zarukaiphone