MacPodpora magazín

Tipy MacBook Air a MacBook Pro

tipy macbook airVše

Používej nejnovější software macOS

Váš MacBook by měl stále používat poslední verzi macOS. Mac automaticky vyhledává nové aktualizace. Je důležité mít jej připojený k internetu a napájení. Stále máš ovšem pod kontrolou, kdy se tyto aktualizace instalují. Na tomto odkazu můžeš snadno zjistit, jestli používáš nejnovější operační systém.

O aktualizaci tvého Macu

Jiné tipy MacBook Air a Pro – Zkus optimalizovat nastavení.

Úspora energie. V nastavení nalezneš panel předvoleb, úspora energie, která ovlivňují využívání energie MacBooku. Mac moc dobře ví, kdy je připojení k elektrické energii, a podle toho také pracuje. Pokud je napájení z akumulátoru, postará se o to aby ztlumil jas obrazovky a ostatní komponenty v počítači využívá šetrněji.  Pokud toto nastavení změníš na maximální možný výkon, dojde k rychlejšímu vybití baterie.
Jas obrazovky. Maximální výdrže baterie dosáhneš, pokud ztlumíš jas obrazovky na nejnižší možnou úroveň. Pokud např. sleduješ filmy a videa v letadle, není potřeba mít jas obrazovky na maximum.
Wi-Fi. I když není MacBook připojený k síti, spotřebovává Wi-Fi adaptér energii stále stejnou. Je proto vhodné, Wi-Fi vypnout pokud připojený nejsi.
Periferní zařízení a aplikace. Pokud nepoužíváš SD kartu, vysuň ji. Nepoužívaná periferní zařízení odpojuj a ukončuj nepoužívané aplikace.

Pokud nabíjíš iPhone, připoj MacBook k napájení a zapni ho.

Pokud používáš MacBook jako nabíjecí stanici pro jiná zařízení, musí být MacBook připojený ke zdroji a zapnutý. Tato dobíjená zařízení, mohou vybít váš Mac mnohem rychleji, než je normální. Pokud připojíte jiné zařízení, např. iPhone k MacBooku, který je vypnutý, může se iPhone začít vybíjet. Tyto a další tipy MacBook Air a MacBook Pro přineseme v průběhu června.

apple leasing

zarukaiphone