MacPodpora magazín

Jaký stylus pro iPad? Přece Apple Pencil

stylus pro iPadČlánky

Apple své tablety prezentuje hlavně jako pracovní zařízení. Ovládat je ale někdy jen prsty nemusí být příliš pohodlné. Jaký stylus pro iPad tedy vybrat?

Přímo se samozřejmě nabízí Apple Pencil a to hned z několika důvodů. Nastavil totiž laťku, jaké má být kreslení, psaní poznámek a anotování dokumentů – intuitivní, přesné a kouzelně lehké. To už přitom s první generací tohoto stylusu, která je kompatibilní s 9,7palcovým iPadem a iPady Pro před říjnem loňského roku, ale zároveň s letošním iPadem Air (3. generace) a iPadem mini (5. generace).

stylus pro iPad

Spolu s novým iPady Pro, které právě byly v říjnu roku 2018 představeny, přišel i nový Apple Pencil. Jeho design je ještě minimalističtější a funkce ještě lepší. Párování a nabíjení je bezdrátové, a nástroje, jako jsou třeba tužka a guma, s ním snadno prohodíte jen dvojitým klepnutím.

Samozřejmě své hraje i cena produktu. První generace vás vyjde na 2 590 Kč, druhá pak na 3 490 Kč. Není to přece jen na stylus trochu hodně? Třeba vás přesvědčí jeho funkce.

Jak propojit iPad s TV? Možností je více

 

Vskutku dokonalý stylus pro iPad

Nový Apple Pencil se magneticky přicvakne k boku iPadu Pro. Spolehlivě a lehce. A hned se s ním automaticky spáruje a začne se nabíjet. Takže je stále připravený k použití. Navíc přináší nové možnosti ovládání. Nástroje snadno prohodíte dvojitým klepnutím. A nic nenaruší tok vašich nápadů.

stylus pro iPad

S Apple Pencil můžete dělat poznámky, malovat vodovkami nebo projektovat přímo na staveništi. Do e-mailů můžete psát i načrtávat, v aplikacích jako Keynote se dá rovnou i kreslit. Udělejte snímek obrazovky a rovnou do něj doplňte anotace. V App Storu najdete nejrůznější aplikace, které Apple Pencil využívají naplno.

Navíc je nabitý technologií, která ho umožňuje používat naprosto intuitivně. Má neznatelnou prodlevu a přesnost na úrovni jednotlivých pixelů. Takže v ruce působí jako obyčejná tužka. Nakreslíte jím cokoli od technické ilustrace až po věrný portrét s nejtenčími vlasovými liniemi. Když chcete udělat silnější čáru, přitlačte. Tenčí čáru uděláte jemnějším tahem. Nakloněním Apple Pencilu nakreslíte stínování. Všechno se projeví bezprostředně a bez zadrhnutí.

stylus pro iPad

Když Pencilem klepnete na displej iPadu Pro, probudíte ho a rovnou otevřete aplikaci Poznámky. O displej se navíc můžete opřít dlaní a nemusíte se přitom bát, že se vám obtiskne do aplikace. Jednoduše těžko najdete lepší stylus pro iPad, než je Apple Pencil. Konkurence ale je.

 

Logitech Crayon

Apple přímo ve svém Apple Online Store nabízí i přímou konkurenci pro svůj Apple Pencil. Stylus pro iPad od společnosti Logitech s označením Crayon je sice všestranné digitální pero, avšak pouze k iPadu 6. generace (představen na jaře 2018). Jeho chytrý hrot automaticky upravuje šířku čáry a hlídá pravidelnost, nabízí přirozené psaní a kreslení, jeho baterie vydrží až sedm hodin psaní.

Crayon

Ani zde ale není cena kdoví jak příznivá. Zastavila se totiž na částce 1 899 Kč. Když vezmete v potaz, že funkcemi si s první generací Apple Pencil nezadá, ale lze jej využít pouze s jedním typem iPadu (zatím), je rozhodování se pro a proti poměrně jednoduché. Nemyslíte?

Zdroj: Apple.cz

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone