MacPodpora magazín

Screenshot iPhone obrazovky pořídíte snadno. A můžete jej i ihned anotovat

screenshot iPhoneiPhoneTipy

Ať už si chcete zaznamenat právě panující počasí, postup ve hře, nebo informace z webu, screenshot iPhone obrazovky pořídíte dvěma tlačítky. A pak jej můžete i anotovat.

Použití se ale nabízí samozřejmě více. Jednoduše si vyfotíte jízdní řády z dané aplikace, ke kterým můžete následně přistupovat off-line, zaznamenáte si příspěvek ze sociální sítě, či si tak uložíte zobrazený inzerát. Díky možnosti anotace můžete screenshot iPhone obrazovky ihned anotovat poznámkami a někomu jej odeslat. Základní je, abyste znali, jak otisk vytvořit.

Není to žádná složitost a na všech iPhonech vám k tomu postačí stisknout dvě hardwarová tlačítka. Záleží ale na modelu telefonu, který používáte. Podobné je to pak i na iPadech nebo iPodech touch.

Bezdrátové nabíjení iPhone umí od modelu 8. Jak funguje a k čemu je dobré?

 

Screenshot iPhone 8 a starší, iPady s tlačítkem Plocha a iPod touch

Než přišlo Face ID, tak se na všech zařízeních dělaly otisky obrazovky shodně. Pokud tedy to vaše nabízí kruhové tlačítko pod displejem, je postup následující:

V momentě, kdy máte na displeji zobrazenou informaci, kterou chcete otisknout, stiskněte současně tlačítko Plochy (nezáleží, jestli je mechanické nebo senzorické – iPhone 7 a 8) a tlačítko spánku (on/off tlačítko). To je na iPhonech 6, 6s, 7 a 8 umístěno na horní části pravého boku zařízení. Na ostatních modelech, jako jsou iPhony 5s a starší, iPadech a iPodech touch pak na horní straně takového zařízení.

Jakmile obě uvolníte, displej vám problikne bílou barvou a uslyšíte zvuk fotoaparátu.

 

iPhone X a novější, iPad Pro s FaceID

Kvůli chybějícímu tlačítku plochy u bezrámečkových iPhonů a nových iPadů Pro (2019) muselo to nahradit jiné. Trochu se změnilo i gesto jako takové. Pro otisk tedy stiskněte a držte tlačítko spánku a vzápětí stiskněte tlačítko zesílení hlasitosti na levé straně zařízení. Po uvolnění obou tlačítek se otisk obrazovky zaznamená.

 

Anotace

Ať už vlastníte jakékoli zařízení, které má iOS 11 a novější, v levém dolním rohu se zobrazí miniatura otisku. Když na ni klepnete, lze ji pomocí anotací editovat o různé kresby a texty. Jestliže na ní pak dlouze podržíte prst, ihned se vám nabídnou možnosti sdílení. Přejetím přes miniaturu směrem doleva ji skryjete.

screenshot iPhone

Pokud pořídíte několik otisků naráz, ty se na sebe skládají. Nemusíte mít obavy, že by pak na otisku byla miniatura již pořízeného zobrazena. Klepnutím na miniaturu můžete mezi všemi právě pořízenými procházet a anotovat je všechny dle vaší potřeby.

screenshot iPhone

Screenshot iPhone i ostatní iOS zařízení uloží také do aplikace Fotky. Najdete je nejen mezi všemi vašimi fotografiemi (v albu Fotoaparát), ale i ve vlastním albu Snímky obrazovky.

screenshot iPhone

 

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone