MacPodpora magazín

Bezdrátové nabíjení iPhone umí od modelu 8. Jak funguje a k čemu je dobré?

ČlánkyiPhoneTipy

Bezdrátové nabíjení iPhone telefonů má nesporné výhody, ale musíte počítat i s omezeními. Přečtěte si jak bezdrátově nabíjet iPhone pomocí nabíjecích doplňků s certifikací Qi.

iPhone 8 a novější má integrované bezdrátové nabíjení, které funguje snadno a intuitivně. Díky skleněné zadní straně je iPhone kompatibilní s nabíječkami s certifikací Qi, které jsou k dostání jako samostatné doplňky, a které taky najdete v autech, kavárnách, hotelech, na letištích nebo třeba zabudované v nábytku. Qi je otevřený univerzální standard vyvinutý organizací Wireless Power Consortium (WPC).

Bezdrátové nabíjení iPhone

Na trhu je k dostání celá řada nabíječek s certifikací Qi včetně dvou bezdrátových nabíjecích podložek Mophie a Belkin, které nabíjejí iPhony s nejnovější verzí iOS výkonem až 7,5 wattu. Nabíjecí podložky koupíte např. na webu Apple.com. Seznam nabíječek s certifikací Qi najdete zde, seznam výrobců automobilů, kteří nabízejí zabudované nabíječky s certifikací Qi pak zde.

Bezdrátové nabíjení iPhone

Jak funguje bezdrátové nabíjení iPhone telefonů

Bezdrátové nabíjení iPhone telefonů funguje na principu magnetické indukce. Je důležité, abyste mezi telefon a nabíječku nic nevkládali. Magnetické držáky, kryty, pouzdra a další předměty vložené mezi iPhone a nabíječku můžou snižovat výkon, navíc se při nabíjení můžou poškodit magnetické proužky nebo RFID čipy některých platebních karet, bezpečnostních visaček, pasů nebo přívěšků na klíče.

Pokud máte v pouzdru některou z těchto věcí, před nabíjením ji vyndejte nebo se ujistěte, že se nenachází mezi zadní stranou iPhonu a nabíječkou. Jestli se váš iPhone na Qi nabíječce nenabíjí, nebo se nabíjí jen pomalu, pravděpodobně jej máte v příliš tlustém krytu, kovovém krytu nebo krytu s baterií. Řešení je jednoduché – sundejte jej.

Dejte si pozor i na přijímání notifikací za pomoci vibrací. Může se tím vaše zařízení posunout z ideálního místa nabíjení, čímž jej podložka, na které leží, přestane nabíjet. Důležité je pamatovat na to, že se iPhone může během nabíjení zahřívat. Pokud se zahřeje příliš, může software vypnout nabíjení na 80 procentech, aby se nezkracovala životnost baterie. Až teplota klesne, bude iPhone v nabíjení pokračovat.

Jak aktualizovat iOS na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Bezdrátové nabíjení krok za krokem

Připojte nabíječku k napájení. Použijte k tomu napájecí adaptér, který jste s doplňkem dostali, nebo jiný adaptér doporučený výrobcem. Je nutné, aby adaptér ležel na rovné ploše nebo jiném místě doporučeným výrobcem.

Bezdrátové nabíjení iPhone

Položte iPhone na nabíječku displejem nahoru. Nejlepšího výkonu dosáhnete, když iPhone položíte doprostřed nabíječky nebo na místo doporučené výrobcem.

iPhone by se měl začít nabíjet pár sekund po položení na bezdrátovou nabíječku. Na stavovém řádku by se měl zobrazit symbol blesku.

Zdroj: Apple.com

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone