MacPodpora magazín

Restartování Mac a chybové hlášky v macOS Sierra

restartování macVše

Probíhá vám samovolné restartování Mac a zobrazují se vám chybové hlášky? Přitom máte nainstalovaný macOS Sierra?

restartování mac

Samovolné restartování Mac

Jestliže se vám počítač samovolně restartuje a na displeje se vám zobrazila chybová zpráva, tzv. Kernel panic, máte nejspíš problém se softwarem počítače. Může se vám tedy zobrazit zpráva po restartování, že počítač byl z důvodu problému restartován.

Nejpravděpodobnější příčinou je špatný software systému. Panická chyba, může být také způsobena poškozeným nebo nekompatibilním hardwarem, včetně externích zařízení připojených k počítači Mac.

Poznámka: Pokud chcete tuto zprávu vytisknout před spuštěním, klikněte na tlačítko Share v okně Nápověda a poté vyberte Tisk. 

Pokud je Kernel panic – chyba jádra způsobena známým problémem, identifikuje se chybný software. Jestliže se chcete ujistit, aby tento software nezpůsoboval chyby i nadále, přesuňte jej do koše.

Když není vadný software identifikován

Pokud počítač neidentifikoval vadný software a Mac má stále problém s restartováním, vyzkoušejte následující postup:

  • Restartujte Mac v nouzovém režimu. Jestliže se úspěšně spustí v nouzovém režimu, zvolte nabídku Apple > App Store – kleplněte na položku Aktualizace a poté nainstalujte všechny dostupné aktualizace.
  • Odinstalujte všechny pluginy nebo další vylepšovací software od jiných vývojářů. Jestliže jste nedávno aktualizovali makro nebo aplikaci, pluginy a další software, který v minulosti fungoval, již nemusí být kompatibilní.
  • Odpojte všechny zařízení USB a FireWire kromě klávesnice Apple a myši.
  • Odeberte hardwarové upgrade od jiných výrobců a výrobců třetích stran, jako jsou grafické karty, RAM moduly a PCI karty. Poté zkuste restartovat Mac.

Jestliže tento problém stále přetrvává, pokuste se jednotlivé části připojovat zpět dokud nezjistíte, co způsobuje tuto závadu.

Resetujte PRAM

Použijte nástroje Apple diagnostic nebo Apple Hardware Test  (při startu držte písmeno T). Tyto podpůrné systémy vám mohou říci, jestli je nainstalovaný hardware chybný, nekompatibilní, špatně nainstalovaný nebo vadný.

Zkuste vyřešit restartování Mac pomocí diskové utility

Spusťte diskovou utilitu v aplikacích a opravte oprávnění, případně proveďte záchranu disku. Jestliže výše uvedené kroky stále nepomáhají, zkuste přeinstalovat operační systém macOS. 

Pokud si stále nevíte rady a potřebujete provést diagnostiku, prosím kontaktujte nás:

Napsat dotaz

apple leasing

zarukaiphone