MacPodpora magazín

Problémy s flexem u MacBooku Pro – petice pro repair program

Mac

Problémy s flexem u MacBooku Pro.

U MacBooku Pro selhává LCD po uplynutí záruční doby, kvůli špatnému návrhu hardwaru. Tyto závady by měli být opravovány zdarma v repair programu samotnou společností Apple. Sdílením této petice v CZ jazyce pomáháte přispět k petici jež probíhá v USA. Přihlásit se můžete zde.

Flex závada?

Představte si, že každý den používáte svůj notebook, otevřete a zavřete víko pokaždé, když jej potřebujete. Moderní notebooky jsou dnes určeny pro poměrně velké otvírání a zavírání. Nový MacBook Pro je však vyjímkou u tohoto pravidla..

Používáte-li MacBook Pro 2016 a novější, váš laptop může začít zobrazovat následující chyby:

  1. Efekt osvětlení podsvícení se objeví v dolní části obrazovky, když jej nastavíte na vysokou úroveň jasu.

  2. Vypnutí podsvícení při určitém otevření víka MacBooku.

Efekt osvětlení podsvícení a vypnutí podsvícení je zachycen na videu. Oba dva problémy způsobuje kabel od displeje, který se ve spoji láme a proto dochází k vadnému kontaktu. Zcela zásadně se jedná o výrobní a designérskou chybu Applu. Většina laptopů, začla tímto problémem trpět do 1 roku po uplynutí záruční doby! Narůstající počet zákazníků, jež si na tento problém se každým týdnem zvyšuje. Podobné zprávy jsme také zaznamenali od našich zahraničních kolegů, převážně z rakouska, kde provádí spíše tísíce kusů oprav než náš servis. Poškozený kabel macbooku pro je závažný problém u modelů 2016 a výše.

Neexistuje žádný způsob, jak tento kabel vyměnit, protože se připájel k LCD. Apple přiměje nešťastné majitele zaplatit více než 14 000 kč za celou výměnu LCD displeje!

problémy s flexem macbook pro
zdroj: appleissues.net

Řešení problému:

Společnost Apple by měla spustit rozšířený záruční program a co nejdříve vyřešit tento problém a bezplatně zajistit výměnu celého displeje. Současně zákazníci, kteří dříve zaplatili tuto výměnu LCD z vlastních peněz, by měli být rovněž odškodněni i zpětně.

Mám Problémy s flexem u MacBooku Pro. Co bych měl udělat?

Žádáme vás, abyste provedli následující jednoduché kroky:

  1. Podpíšete tuto petici na webové stránce change.org, která je adresována přímo společnosti Apple.
  2. Sdílejte tuto stránku všude tam, kde je to možné, abyste oslovili více postižených uživatelů Mac.
  3. Publikujte své případy v sociálních sítích pomocí hashtag #flexgate.
  4. Pokud váš laptop selhal, navštivte originální Apple Store (v horším případě Apple premium reseller), aby mohli zaznamenávat a počítat každý takový případ.

Tímto článkem se snažíme podpořit vlnu odporu, která nyní probíhá v USA. Cílem je vyvíjet tlak na Apple, aby co nejdříve spustila repair program pro tuto závadu u modelů MacBooku Pro.

Ceník modelů MacBook Pro 15″ do roku 2015 

Ceník modelů MacBook Pro 13″ do roku 2015

 

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone