MacPodpora magazín

Přenos dat z PC do Mac – ukážeme si možnosti přenosu

přenos dat z pc do macVše

Přenos dat z PC do Mac? Ukážeme si jak na to nebo co k tomu použít.

Způsoby přenosu

Je spousta možností, jak přenést soubory – tedy vaše data z PC do Macu. Pojďme si shrnout jaká to jsou:

  • instalace pevného nebo SSD disku z PC do Mac – musí být kompatibilní,
  • s ethernetovým připojením,
  • pomocí e-mailu,
  • lze přenést pomocí serveru na sdílení souborů,
  • jiná pomocná přenosná média,
  • pomocí DCD, CD nebo vypalovačky,
  • za pomocí přenosného disku nebo jiného datového úložiště,
  • pomocí průvodcem přenosu dat, který je součástí každého operačního systému macOS,

Průvodce přenosem dat

Průvodce přenosu dat naleznete ve všech systémech macOS. Tato funkce / utilita vám usnadní přenos souborů, programů a nastavení z svého původního PC s Windows do vašeho prvního a nového MacBooku nebo iMacu. Na těchto stránkách naleznete detailního průvodce pro přenos dat z Windows.

 

přenos dat z pc do mac

Přenos dat z PC do Mac

Přenosný pevný disk případně jiné datové úložiště

Přenosné pevné disky, které se dají dobře použít pro přenos dat, jsou například FireWire disky, USB disky a ostatní zařízení pro přenos dat. Tyto přenosné FireWire disky mají nejvyšší rychlost přenosu dat a dají se snadno koupit. Pokud váš PC nemá tento port, který je u PC spíše výjimkou, určitě k němu toto externí zařízení nepřipojíte.

DVD / CD vypalovačka

Nejjednodušší způsob pro přenos prakticky libovolného množství dat je, pokud si je vypálíte na DVD či CD. Skvělou výhodou je, že vám tyto zálohy zůstanou uchované fyzicky v ruce a můžete si je založit pro pozdější úschovu. Pokud je sami mechanicky nepoškodíte, pak vám alespoň 5 let vydrží.

Sdílení souborů přes server

Ještě lepší volbou je, mít možnost nahrávat dat na nějaký lokální nebo vzdálený firemní server. Velmi snadno tak můžete kopírovat soubory pomocí kopírovat / vložit. K tomuto serveru musí mít však přístup oba počítače.

E-mail

Tento způsob na úvod rozhodně nedoporučujeme. Možný jako alternativa je však také. Pamatujte jen na to, že ve většině případů nemůžete zasílat více než 10MB v jednom e-mailu. Díky tomu tato metoda je velmi nekomfortní. Pro přenos dokumentů je však postačující.

Ethernetové přímé připojení

Jestliže máte oba počítače v jedné lokální síti, propojte je ethernetovým kabelem a soubory mezi nimi jednoduše zkopírujte. Výhodu z této metody dělá to, že je velmi rychlá a můžete s ní přenést neomezené množství dat okamžitě. U novějších řad Maců potřebujete na ethernetový kabel redukci, bez které se nepřipojíte.

Přesunutí pevného disku z PC do Macu

I tato metoda řeší přenos dat z PC do Mac…nicméně je doporučování opravdu jen zkušeným uživatelům. V zásadě můžete váš původní disk v PC demontovat a nainstalovat do svého Macu. U novějších verzí toto však nebude možné, protože Apple má vlastní rozhraní pro disky. 2,5″ HDD tedy nenainstalujete do MacBooku Air kupříkladu.

Přenáším data z Windows do Macu a nevím si rady…

S radou nebo pomocí nás můžete kontaktovat na:

Kontaktní informace na webu

apple leasing

zarukaiphone