MacPodpora magazín

▷ Pokud Mac nejde zapnout

Mac nejde zapnoutVše

Běžně se stává, že Mac nejde zapnout.

Jak ale postupovat?

 

Mac nejde zapnout

 

Jestliže se vám nedaří nebo jen Mac nejde zapnout, zkontrolujte, jestli jste zapojili do elektrické sítě nabíječku, případně iMac do sítě. Pokud jste měnili operační paměť, ujistěte se, že je zapojená správně.

Také prověřte napájení a kabely: Ujistěte se, že je nabíjecí kabel k počítači připojen a také, že je funkční el. zásuvka..U laptopů svítí napájecí konektor oranžově v případě, že se MacBook dobíjí. Po jejím úplném nabití začne svítit zeleně. Je velmi důležité, používat originální adaptér, hlavně ten, který byl s počítačem dodán. Můžete také vyzkoušet jiný, kompatibilní náhradní adaptér.

Jestliže toto řešení nefunguje, můžete vyzkoušet jiný napájecí adaptér nebo kabel. Díky tomu zjistíte, jestli je problém v napájení a nebo v samotném počítači.

Originální nabíjecí adaptér MagSafe 1 60W

Originální nabíjecí adaptér MagSafe 2 60W

Originální nabíjecí adaptér MagSafe 1 85W

 

Mám přenosný MacBook

Pokud vlastníte přenosný Mac s vyměnitelnou baterií – stiskněte malé tlačítko na baterii nebo na boční straně Macu. Tímto můžete zkontrolovat, zda baterie potřebuje dobít. Mělo by se rozsvítit ihned po stisknutí tohoto tlačítka. Jestliže bliká jediný indikátor vaší baterie, je potřeba dobít baterii nabíjecím adaptérem, dokud nebude alespoň jeden indikátor trvale svítit.

Pokud obrazovka zčerná

Stále můj Mac nemůžu zapnout

Pokud se vám nedaří stále Mac spustit, nejspíš budete potřebovat odborný servis. Kontakt na naše servisní středisko, kde vám rádi pomůžeme najdete níže.

Kontakt

Případně volejte 777121294

 

 

apple leasing

zarukaiphone