MacPodpora magazín

Odolnost iPhone 7 proti vodě, prachu a polití

Odolnost iPhone 7 proti voděVše

Odolnost iPhone 7 proti vodě. Pojďme se společně podívat na to, na kolik je odolný iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X odolný proti vodě, polití nebo prachu. A co dělat, když ho omylem namočíte nebo se vám vykoupe ve vodě.

Odolnost iPhone 7 proti vodě

Odolnost iPhone 7 proti vodě, polití a prachu

Odolnost těchto telefonů, byla testována v kontrolovaných laboratorních podmínkách. iPhone získal hodnocení IP67, dle normy IEC 60529. Jinými slovy, toto znamená, že odolnost iPhone 7 proti vodě, polití nebo prachu není trvalá a může se běžným opotřebením tato ochrana snížit. Pokud se vám stane poškození, v důsledku polití tekutinou, pak mějte na paměti, že toto není kryté zárukou.

Jestliže, chcete zabránit poškození tekutinou, vyhněte se těmto situacím:

  • Koupání nebo plavání s iPhonem
  • Působením natlakované vody proti iPhonu nebo silnému proudu vody, například u sprchování, na vodních lyžích, při surfování apod.
  • Saunování se s iPhonem
  • Záměrné ponořování iPhonu
  • Používání iPhone v teplotách mimo určený rozsah
  • Pády a nárazy iPhone
  • Otevírání a rozebírání iPhone, včetně odstraňování šroubku

Je dobré také pamatovat, aby váš iPhone nepřišel do styku s mýdlem, čistícími prostředky, kyselinami, kyselým potravinám a obecně jakýmkoliv kapalinám. To mohou být např. slaná voda, voda z bazénu, parfémy, krémy, repelenty, oleje, odstraňovače lepidel, barvy laky apod. Při přímém kontaktu, ihned iPhone očistěte.

Jak postupovat, když se iPhone namočí?

Pokud iPhone polijete, utřete ho měkkým hadříkem, ideálně tím, který nepouští chloupky (třeba hadříkem na čištění objektivů fotoaparátu).

Telefon vysušíte tak, že se budete snažit ho držet nabíjecím konektorem dolů a budete jím jemně klepat do dlaně. Tímto způsobem odstraníte přebytečnou tekutinu. Otřete a nechte následně na suchém a odvětrávaném místě. Ideální je, pokud jej položíte tak, aby do lighting konektoru foukal vzduch z ventilátoru.

Nesnažte se krátce po polití, nikdy strkat do nabíjecího konektoru kabel, ani jiné kovové předměty.

iPhone je mokrý, mohu nabíjet?

Jestliže přišel iPhone do kontaktu s kapalinou, ihned odpojte všechny kabely a nenabíjejte ho, dokud nebude úplně suchý. Pokud budete nabíjet iPhone nebo používat i když je vlhký, můžete ho ještě více poškodit. Dříve, než se rozhodnete ho používat nebo nabíjet, počkejte alespoň 5 hodin.

Pokud používáte bezdrátové nabíjení, stačí iPhone otřít měkkým hadříkem. Než ho položíte na bezdrátovou podložku, ujistěte se, že je opravdu suchý.

Po polití není v iPhone pořádně slyšet zvuk

Je vhodné se podívat, jestli není v mikrofonu nebo reproduktoru voda: Položte iPhone dolu směrem k reproduktoru na měkký hadřík, který saje vodu a zkuste jestli náhodou nevyteče voda. Výkon reproduktoru může být slabší dokud se nevypaří zachycená tekutina.

Do iPhonu se dostal prach, co dělat?

Když se do iPhonu dostal prach nebo špína, opět platí aby jste jej utřeli měkkým hadříkem. Nepoužívejte čistící prostředky ani stlačený vzduch.

Co dělat, když je iPhone po polití pomalý, nebo nefunguje vůbec

Pokud jste si jisti, že opravdu telefon vykazuje vady, přineste jej co nejdříve na diagnostiku, kde zjistíme stupeň poškození. Pořízené fotografie poškození vám zašleme na email.

iPhone je potřeba následně vyčistit ve speciálním chemickém roztoku a v ultrazvukové nádobě. Mikrovlny na 99% odbourají případnou oxidaci ze základní desky iPhonu. 

Kontaktovat nás můžete na:

Praha Apple servisní centrála – kontakt

Více o polití

Politý MacBook Air/Pro. Profylaxe a záchrana Macu?

apple leasing

zarukaiphone