MacPodpora magazín

Nastavení nového Macu – začínám s Macem

Nastavení nového MacuVše

Níže naleznete základní kroky, jak provedete nastavení nového Macu.

Nastavení nového Macu

 

Nastavení nového Macu

1. Ověřte připojení k internetu.

Nejlepším způsobem je, nastavovat Mac na místě s Wi-Fi sítí nebo jiné stabilní připojení k internetu. Toto připojení k internetu, Mac vyžaduje pro dokončení určitých kroků. Pokud síť vyžaduje heslo, mějte ho u sebe.

2. Pouze nezbytná zařízení připojte.

Pokud používáte externí trackpad, myš nebo externí klávesnici, zapněte nebo je připojte k Macu. Jestliže používáte externí displej, připojte ho a zapněte. Nepřipojujte žádná další periférie, samozřejmě také připojte i Mac.

3. Zkuste zapnout Mac.

U Některých modelů Macu, dojde k samovolnému spuštění v případě, že zapojíte napájení nebo když otevřete víko MacBooku. Jiné počítače Mac spustíte stiskem tlačítka napájení.

4. Využijte průvodce nastavením.

Během procesu se zobrazí řada oken, která požadují zadání údajů nastavení, jako například vaše Apple ID. Jestliže používáte iTunes, případně máte iPhone, iPad tak Apple ID už jistě máte. To samé Apple ID použijte i v počítači Mac.

Je vhodné a doporučujeme, zapnout v průvodci nastavení FileVault, Klíčenku na iCloudu a také bezpečnostní aplikaci Najít můj Mac. Můžete nastavit, aby se přenesla informace a data ze zálohy Time Machine nebo z jiného počítače Mac.

Dále bude třeba vytvořit a zadat heslo k účtu Macu. Všechny tyto údaje budete vždy potřebovat k přihlášení do počítače. Ke změně určitých nastavení Macu a k nastavení a instalaci softwaru.

5. Zkuste vyhledat nové aktualizace softwaru.

V momentě, kdy průvodce dokonční nastavení vašeho Macu, zobrazí se vám plocha, řádek nabídek Docku a Finder.

V docku si vyhledejte aplikaci App Store a najděte a nainstalujte všechny aktualizace softwaru. Jakmile budete mít aktualizovaný software, můžete připojit tiskárny a různá periférie nebo Mac začít používa. Váš MacBook nebo iMac je nyní připraven k používání.

 

Pokud si nebudete vědět rady, přijďte nás navštívit nebo nám zašlete váš dotaz a my na něj rádi odpovíme.

Kontakt
zakaznici@macpodpora.cz

 

apple leasing

zarukaiphone