MacPodpora magazín

Namočení iPhonu 7 nebo novějšího

Články

V tomto článku si popíšeme všechny podrobnosti ohledně toho, co dělat když dojde k namočení iPhonu a jeho odolnosti proti vodě.

Tento článek se tedy týká zářízení s pořadovým číslem 7 a novějším. U nich je totiž z výroby uvedený určitý stupeň odolnosti proti namočení iPhonu. Starší modely iPhonu odolné proti kapalinám nejsou.

namočení iPhonu

Prevence proti namočení iPhonu

Pokud si telefon případným namočením nechcete zničit, měli byste ho ušetřit následujícím činnostem:

Rozhodně s telefonem neplavte, ani se s ním nesprchujte. To je přímá možnost jak si telefon poškodit.

Dále svůj telefon nevystavujte situacím, kde by mohl být, ačkoliv po krátkou dobu, ale přece zasažen silným proudem vody. Příkladem těchto činností může být například jízda na vodních lyžích, surfování, jízda na vodním skútru atp.

IPhone může být poškozen nejen vodou, která se nachází v kapalném skupenství. Proto ho neberte do sauny, ani do prostor, kde je zvýšená vlhkost nebo hodně páry.

A na závěr: samozřejmě iPhone nevystavujte mycím a čistícím prostředkům, které pro iPhone nejsou určeny.

Co dělat když dojde k namočení iPhonu

Když se vám nedejbože stane, že se vám na iPhone vyleje tekutina, zasažené místo krátce opláchněte kohoutkovou vodou. Zejména v tom případě, pokud ona kapalina byla nějaký sladký nápoj.

Dále ho otřete a vysušte. Dokud nebude telefon vysušený, nemanipulujte s ním, ani nevyndávejte zásuvku pro SIM kartu.

Urychlení vysušení iPhonu dosáhnete tak, že ho budete držet ve svislé poloze konektorem na nabíjení dolů a budete s ním mírně poklepávat do dlaně. Dále ho nechte na suchém místě. Proces vysušování můžete následně urychlit namířením ventilátoru, který fouká studený vzduch do lightning konektoru.

Nikdy k sušení nepoužívejte teplý zdroj jako je například fén na vlasy nebo přímotop, či plynový radiátor. Nestrkejte do otvorů žádné utěrky, ubrousky, či jiné vysušovací prostředky.

Dokud se váš iPhone nevysuší, v žádném případě ho nenabíjejte. To by mohlo způsobit další problémy jako například zničení baterie nebo základní desky.

https://www.macpodpora.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone