MacPodpora magazín

Mobilní data na iPhone a iPad

Vše

Mobilní data na iPhone a iPad

Používáte často mobilní data na iPhone nebo iPad v aplikacích, které jsou náročné na datové toky jako navigace, sociální sítě a video? Nebo Vám prostě jen nestačí datový balíček, který máte? Pojďme se podívat na cestu, jak ušetřit každý kilobyte.

Které aplikace budou data používat?

V nastavení iOS v záložce mobilní data si můžete nastavit, které aplikace budou mít zakazaný přístup k mobilním datům. Jestli vám přijde zbytečné, aby vám například Skype zbytečně stahoval data na pozadí, můžete přístup k síti vypnout. Aplikace, které nebudou mít povolený přístup přes mobilní síť, budou na WiFi síti fungovat standartně.

Vypněte aktualizace na pozadí

Pokud zákážete aplikacím aktualizaci na pozadí při nepoužívání, můžete zbytky svých datových balíčků ušetřit také. Změny nastavíte v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace aplikací na pozadí.

Neukončujte aplikace

Zavíráte aplikace i po dvojitém stikustní tlačítka s nadějí, že ušetříte mobilní data? Vě většine případů tomu tak není. Při opětovném otevření si musí aplikace opět stáhnout data, které měla před úplném ukončením uložené v mezipaměti.

Wi-Fi asistent

WiFi asistent doprovází náš iPhone a iPad od doby příchodu iOS 9. Funguje tak, že pokud jste připojeni k WiFi síti a systém rozpozná, že vaše připojení není příliš ideální, tak k načtení obsahu právě používáné aplikace použije mobilní data. Funkci můžete vypnout v Nastavení -> Mobilní data -> Asistent Wi-FI (dole).

Vypínání mobilních dat

Úplné vypnutí mobilních dat na mém iPhonu nebo iPadu je pro mě osobně velký kompromis. Nebýt na příjmu na iMessage, Messengeru nebo WhatsAppu je jednoduše pro mě nepřípustné. Pokud to Vám nedělá problém, určitě toho využíjte. 😊

Studenti pozor!

Vodafone nedávno představil svůj studentský tarif #jetovtobě. Za cenu 499 Kč měsíčně dostanete neomezené volání a SMS do všech sítí a k tomu 10 GB dat. K dispozici vám je zdarma sdílená datová SIM karta, kterou můžete využít například v iPadu nebo v jiném zařízení, kde chcete také využívat výhod tohoto velkého balíčku. Vše je navíc bez závazku.

 

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone