MacPodpora magazín

MacBook problém s grafickou kartou

MacBook problém s grafickou kartou 2Apple ServisČlánkyMac

19.9.2018 AKTUALIZACE – TATO SLUŽBA JE JIŽ ZRUŠENA, OPRAVIT PROBLÉM GPU U MODELŮ 2011 NENÍ MOŽNÉ.

Chtěli bychom Vám osvětlit problematiku základních desek. MacBook problém s grafickou kartou mají všechny Macintosh desktopy a laptopy roku výroby začátek roku 2011 a konec roku 2011, měněných v rámci vyjímky výrobce v letech 2015 a 2016.

I Apple dělá výrobní chyby

Apple zpočátku osazoval zcela novými logicboardy, které měl navíc skladem. Jakmile tyto logicboardy rozdal, došel ke zjištění, že problém roku 2011 s AMD Radeon 6xxx je mnohem většího rozsahu (toto si zasluží zvláštní článek který zveřejníme) a desky nechal “opravit”. Apple si moc dobře uvědomil, že čipy musí vyměnit, jinak nedojde k trvalé opravě. Není jiné cesty. Proto si našel servis, který tuto práci měl zvládnout, ale bohužel totálně selhal. Logicboardy u Apple nashromážděné opravovali velmi nezkušení technici.

MacBook problém s grafickou kartou zahrnuje například:

Zpravidla nedodržené teplotní profily při opravě, zcela doškrábané cesty pod GPU, poškozené BGA pouzdro. Z naší zkušenosti chodí po opravě pouze 60% opravených základních desek pájený těmito servisy najmutými Apple(m). Také se nám stalo, že opravy námi provedené na těchto domršených logicboardech nefungovaly korektně po námi standardně nabízenou záruční dobu. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že pro tyto případy musíme stanovit jiné podmínky, než na věci nikdy nepájené.

Proto stanovujeme tyto pravidla opravy grafických karet:

Na všechny základní desky pájené před námi někým jiným nebo jinak opravované nebude poskytována žádná záruka.

Na všechny základní desky pájené před námi někým jiným nebo jinak opravované je uplatňována diagnostika ve výši 1500Kč bez DPH v případě neúspěchu na minimální pokrytí nákladů.

Na všechny případy budete upozorněni předem a budete mít dostatečný prostor se rozhodnout, zda do risku půjdete. V případě, že se nerozhodnete pro opravu, vrátíme Vám zařízení zpět zdarma.

Zde je fotodokumentace nechodící věci domršené před námi z dnešního dne:

MacBook problém s grafickou kartou
MacBook problém s grafickou kartou

Záruka 3 měsíce na opravu

Naši proškolení technici poskytují nejlepší možnou úroveň BGA pájení a současně disponujeme nejmodernější technikou / vybavením, které nám zajišťuje přesné podmínky. Problematika oprav základních desek a MacBook problém s grafickou kartou, je jeden z nejvíce sofistikovaných oprav u Applu vůbec, proto diagnostika zpravidla trvá 1-2 týdny. Záleží na stupni rozsahu, jestli již byla deska opravována a jiné.

Diagnostika u počítačů 590 Kč

Toto je nejnižší možná hranice nákladů, kterou si účtujeme v případě, že zákazník nesouhlasí s opravou a žádá pouze diagnostiku.

19.9.2018 AKTUALIZACE – TATO SLUŽBA JE JIŽ ZRUŠENA, OPRAVIT GPU U MODELŮ 2011 NENÍ MOŽNÉ.

Přečtěte si také:

MacBook Pro 2011 Grafická karta

apple leasing

zarukaiphone