MacPodpora magazín

V novém počítači Mac Studio by mělo jít vyměnit aspoň SSD

Mac Studio SSDMac

SSD úložiště počítače Mac Studio není připájené a mohlo by být upgradovatelné, jak vyplývá z teardownu provedeného YouTube kanálem Max Tech.

V podrobném videu z rozebírání nového Mac Studia kanál Max Tech odhalil, že SSD úložiště Mac Studio je umístěno ve dvou slotech a lze ho poměrně snadno vyjmout nebo vyměnit, protože není připájené. Jednotlivé SSD jednotky lze mezi oběma sloty vyměňovat a zdá se, že jsou modulární.

Mac Studio SSD nabízí od 512GB

Apple na svých webových stránkách tvrdí, že SSD úložiště Mac Studia není uživatelsky přístupné. Vyzývá tak uživatele, aby si zařízení s dostatečným úložištěm nakonfigurovali už při nákupu. Je to pravděpodobně proto, že vnitřní části Mac Studia zůstávají zvenčí obtížně přístupné. Gumový kroužek na základně počítače je třeba odstranit, aby se odhalily čtyři šroubky. Ty umožňují zařízení otevřít. Jakmile jste uvnitř, je úložiště SSD poměrně snadno přístupné a vyměnitelné.

Kanál Max Tech naznačil, že by Apple mohl později nabídnout upgrade SSD úložiště. Podobně jako v polovině roku 2020 představil sadu pro upgrade úložiště Macu Pro. Snadný přístup by mohl být určen pouze pro použití při opravách, což by opravářům umožnilo pohodlnější vyjmutí a výměnu SSD.

Výměnu svěřte expertům

SSD úložiště v ostatních Apple počítačích s Apple Silicon čipy, jako jsou MacBooky Pro, MacBooky Air a Mac mini, je připájené na desce a nelze ho snadno upgradovat. Někteří zruční technici se o to ale pokoušeli a ne vždy to dopadlo dobře. Ani vy se o to nepokoušejte! Raději s námi možnou výměnu SSD konzultujte. Navštivte stránku, která informuje o vylepšení Macu. Tam se dozvíte, jak je možné váš Mac zrychlit. Případně nás rovnou kontaktujte na uvedených číslech nebo mailu.

Mac Studio vyžaduje po výměně modulů SSD obnovení IPSW, aby bylo zajištěno, že jsou čitelné a lze je spustit. Spuštění obnovy Device Firmware Update (DFU) pomocí balíčku macOS IPSW pro Mac Studio by mělo umožnit spuštění počítače z jiného SSD za předpokladu, že oba moduly mají stejnou velikost a značku, což znamená, že upgrade úložiště je stále možný. Jen nepůjde zcela jednoduše a zřejmě chvíli potrvá, než se zavede bezpečný postup.

Zdroj: Macrumors.com

apple leasing

zarukaiphone