MacPodpora magazín

Mac Pro design by mohl posloužit i pro jiná zařízení včetně iPhonu

Mac Pro designMac

Mac Pro design představuje vrchol elegance a za nemalé peníze si koupíte ne jen super výkonný stroj, ale také vzhledově krásný. Bude iPhone stejný?

Apple zkoumá rozšíření charakteristického mřížkového designu aktuálního Macu Pro na další zařízení. iPhone by tak v budoucnu mohl vypadat jako „struhadlo“. Mělo by to ale i praktické využití.

Mac Pro design z hliníku

V roce 2019 představila kalifornská společnost inovativní frézovaný mřížkový vzor. Stal se poznávacím znamením nového Macu Pro a špičkového monitoru Pro Display XDR. Je tvořen obráběním sférického pole do vnitřních a vnějších povrchů hliníku. Výsledkem je lehký mřížový vzor, ​​který maximalizuje proudění vzduchu a zároveň je velmi pevný.

Nový patent udělený Americkým úřadem pro patenty a ochranné známky, nese název „Housing construction“. Zahrnuje rozšíření mřížkového vzoru na další zařízení, jako je třeba ‌iPhone‌.

iPhone koncept

Patent vysvětluje, že současný pokrok v zařízeních umožnil vysokou úroveň výkonu, ale odvádění tepla zaostává. To se generuje do okolního prostředí a reálně výkon snižuje. Jak takové teplo efektivně odvést pryč, tak bude výzvou nejbližších let.

Apple věří, že jeho mřížkový vzor představuje řešení tohoto problému. Lépe a účinněji chladí a zároveň teplo odvádí ven. Tímto vylepšením by bylo možné významně zvýšit výkon zařízení a použít doposud komponenty, které v současnosti nelze do podobných zařízení integrovat.

Tyto vylepšené úrovně odvodu tepla, jak jsou popsány výše, mohou vést k významnému zvýšení výkonu elektronického zařízení a mohou umožnit použití komponent nebo provozních úrovní, které dosud nebyly dosažitelné se stávajícími trojrozměrnými strukturami.

Pevný jako skála

Kromě výrazného zlepšení termických podmínek by to také mohlo zlepšit pocit z úchopu. Příjemný vzhled na oko tak může ještě zlepšit zážitek z používání a určitě by se v rukách lépe nosil.

iPhone 13 Mac Pro

V některých případech může trojrozměrná struktura zahrnovat relativně složitý opakující se vzor. Ten kromě zlepšení schopností odvádění tepla a zajištění tuhosti poskytuje uživateli vizuálně zajímavý nebo esteticky příjemný efekt. Taková trojrozměrná struktura, například když se používá jako pouzdro, může také zahrnovat různé barvy. iPhone by tak nemusel být pouze stříbrný, ale mohl by nabídnout barevnou škálu podobnou, která je teď například u iPhonů 12.

Další výhodou tohoto řešení je tuhost celého pouzdra. Tradiční struktury často dosahují zvýšené tuhosti nebo pevnosti zesílením nebo zvětšením určitých částí. To vede ke zvýšení hmotnosti a velikosti elektronického zařízení. Popsaná struktura ale díky děrování nemusí zásadně navýšit hmotnost a zachová si dostatečnou tuhost. Lze tedy vyrobit relativně lehké, přesto extrémně silné a tuhé elektronické zařízení.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone