MacPodpora magazín

Jaký bude obsah krabičky iPhonu nových modelů?

Apple Servis

Zase jiný obsah balení

Nové iPhony jsou vždy pro nás velkým tajemstvím. A dokud nepříjde vždy dlouho očekávaná Keynote, kde se představí nové produkty Apple, nevíme s jistotou vůbec nic. Na internetu kolovalo tolik návrhů o tom, že vznikne nová generace iPhonu SE. A jaký je výsledek? iPhone SE zcela mizí z prodeje. Ale další zajímavá věc je to, jaký bude obsah krabičky iPhonu u nových modelů XR, XS a XS Max.


Rychlejší nabíjení

Ano, i iPhone XR, XS a XS Max podporují ultrarychlé nabíjení se silnější nabíječkou bez toho, aniž byste si ničili baterii tak, jak tomu je u starších modelů iPhonů. Dokonce se vedli dlouhé diskuze o tom, že nové iPhony už nebudou mít lightning konektor, ale pouze USB-C konektor, na který jsme zvyklí z nových MacBooků. Jak se tedy změnil obsah krabičky iPhonu vůči adaptéru?

Vše je při starém

Tak se dá zkrátka jednoduše popsat situace obsahu balení iPhonu při pohledu na nabíjení zařízení. Jako vždy dostanete přesně to, na co jste zvyklí. Na 5W adaptér do zásuvky, se kterým budete nabíjet nové modely iPhonů opravdu hodně dlouhou dobu a klasický lightning adaptér. Většinu zahraničních serverů o produktech Apple zmátlo to, že Apple tiše spustil prodej kabelu z USB-C na lightning. Na druhou stranu nebuďme z této situace nešťastní, protože takto lépe zachováváme zpětnou kompatibilitu.

Jak tedy být v nabíjení rychlejší?

Nezbývá Vám nic jiného, než si dokoupit silnější nabíječku, kterou také možná máte doma, pokud používáte také iPad. Obsah balení iPhonu tento adaptér zkrátka nezahrnuje.

zdroj: Apple.com

3,5 mm JACK se zřejmě nikdy nevrátí

Pravděpodobně. Apple jej absolutně pohřbil. Důvody, které ho k tomuto kroku vedly, byla možnost vyšší vodotěsnosti a také možnost dělat zařízení ještě tenší. Od iPhonu 7 a 7 Plus jsme byli zvyklí na to, že součástí balení byl adaptér z lightning na klasický 3,5 mm JACK pro připojení jiných sluchátek než těch, které jsou bezdrátová nebo zakončena lightning konektorem.

zdroj: Apple.com

A adaptér již nedostanete

Obsah balení krabičky iPhonu je jasně daný a adaptér z lightningu na JACK tam zkrátka není. Pokud tedy nemáte rádi Apple sluchátka jak ta dratová, tak ta bezdrátová, která vypadají jako nahrádní hlavice do elektrických zubních kartáčků, musíte buď vsadit na nová s Bluetooth nebo šáhnout po tomto adaptéru od Applu za cenu 290 Kč.

Všechno pohromadě

zdroj: Apple.com

KontaktPoslat dotaz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone