MacPodpora magazín

Jak zrychlit Mac a dát mu zase šanci? Vylepšíme ho až o 400 %

Jak zrychlit MacČlánky

Vylepšení Macu není tak složité a ani drahé. Když už prostě nestačí, nemusíte pořizovat hned nový. Doneste ho k nám a my už se o něj postaráme.

Každý uživatel to zná a nemusí se jednat přímo o Apple. Když si pořídíte nový počítač, tablet nebo i telefon, tak za nějakou dobu už přestává stíhat. Doba jde dopředu a každý rok je na takovém stroji znát. U Applu naštěstí nedochází k zastarávání tak rychle a vydrží déle ve formě. Není tak problém pracovat na 5 let starém Macu. Každý má ale různé požadavky a různě náročnou práci na výpočetní výkon. I taková zábava v podobě her dá leckdy počítači zabrat.

Při nákupu nového Macu si můžete vybrat výkonnější komponenty a často zvýšíte operační paměť, velikost úložiště nebo přidáte na výkonu procesoru. Každý Mac v každé době je jiný, takže nedokážeme předpovědět, co bude za rok nebo dokonce 5 let. S uvedením Apple Silicon čipů se možnost upgradu značně omezila, ale stroje s Intel procesory lze stále velmi dobře „vytunit“.

Jak zrychlit Mac a oživit ho

Nabízíme službu MacUpgrade, která ví, jak zrychlit Mac. V čem spočívá a jak funguje? Vždy záleží na konkrétním modelu Macu. U některého půjde vyměnit úložiště i operační paměť, jinde jen úložiště a na jiném Macu zase nic. Většinou platí, že čím novější Mac, tím toho méně vyměníte. Podrobnosti o výměně najdete v našem konfigurátoru nebo se rovnou můžete poradit s námi.

Výměna disku na Macu

V zásadě největšího vylepšení, kterého si hned všimnete, dosáhneme výměnou úložiště. Pevné disky sice disponují, nebo spíše disponovaly, velkou kapacitou, ale byly pomalé. Dnešní SSD jednotky jsou o mnoho rychlejší, ale pro dosažení obdobné kapacity za ně utratíte více peněz. I proto je vhodnou variantou Fusion Drive. Apple vymyšlená technologie, která v sobě spojuje velikost úložiště HDD a rychlost SSD. Po výměně disku za rychlejší budou aplikace svižnější a celkový chod systému bude lépe odsýpat.

Výměna operační paměti bude mít za následek větší množství spuštěných aplikací a stále hladký chod. Pokud tak pracujete s více aplikacemi najednou a často se mezi nimi přepínáte, větší operační paměť bude pro vás vysvobození. V nabídce u vhodných Maců k výměně RAM máme 8GB a 16GB varianty, které výrazně prodlouží životnost staršího stroje.

Něco navíc a pomoc s instalací

Je jasné, že po výměně úložiště byste přišli o všechna data. Pokud nevíte jak zálohovat Mac, nechte to na nás. Pomůžeme vám s přenosem starých dat a uděláme také instalaci systému. Starý disk si můžete nechat a dokonce vám k němu můžeme pořídit externí rámeček. Vždy si ho tak připojíte k Macu a lze ho používat jako další úložiště, nebo si probrat nahromaděná data.

Externí disk Mac

Není nic jednoduššího, než nám zavolat nebo napsat a vše probrat. Pokud si nejste něčím jistí, využijte kontakty uvedené níže.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone