MacPodpora magazín

Jak vyčistit Mac? Nechte to na profesionálech

Jak vyčistit MacMac

Jak vyčistit Mac, když je špinavý? Sami dokážete Mac vyčistit zvenku, ale uvnitř zůstane špinavý. Tuhle práci můžete nechat na nás.

Macbook bývá pracovním nástrojem, se kterým trávíme mnoho hodin denně. I podle toho pak může vypadat a pokud ho pravidelně nečistíte, bude zastarávat rychleji. Kromě vizuálního stárnutí ale může i zpomalovat a špína, která ulpívá v útrobách stroje mu moc svědčit nebude. Základní vyčištění exteriéru si může udělat každý sám a dáme vám k tomu několik tipů. Interiér naopak nechte na nás.

Jak vyčistit Mac zvenku?

Všeobecně pro čištění Apple produktů platí několik zásad:

  • Používejte měkký hadřík a aby nepouštěl vlákna. Třeba rovnou ten od Applu.
  • Nepoužívejte hrubé látky, utěrky, ubrousky a podobně.
  • Vyhněte se nadměrnému tření, které by mohlo způsobit poškození a poškrábání.
  • Odpojte všechna externí zařízení, kabely a zdroje napájení před samotným čištěním.
  • Zamezte kontaktu s tekutinami a to radši i v případě, pokud je proti vniknutí vody odolný.
  • Hlídejte, aby se do žádného otvoru nedostala vlhkost.
  • Nepoužívejte aerosolové spreje, bělicí prostředky ani abrazivní chemikálie.
  • Nestříkejte čisticí prostředky přímo na produkt.

Možná vás také překvapí, že není doporučováno ani používání stlačeného vzduchu. Ten by mohl narušit některé komponenty počítače.

Apple klávesnice čištění

Celý postup vnějšího čištění tak může vypadat následovně. Při čištění vnějšku MacBooku nejdřív počítač vypněte a odpojte napájecí adaptér. Potom navlhčeným měkkým hadříkem, který nepouští vlákna, otřete vnějšek počítače. Dávejte pozor, aby se do otvorů nedostala vlhkost. Nestříkejte tekutinu přímo na počítač. Nepoužívejte aerosolové spreje, rozpouštědla, abrazivní prostředky ani čističe obsahující peroxid vodíku, které by mohly poškodit povrchovou úpravu.

Jak vyčistit Mac zevnitř?

Rozebírat MacBook a šťourat se uvnitř není dobrý nápad. Když už máte nářadí na to, abyste ho otevřeli, tak můžete udělat na základní desce pěknou paseku. Pokud si nevěříte, že vše zvládnete, raději se obraťte na nás. Pravidelné čištění zvýší životnost MacBooku nebo Macu a předejdete budoucím problémům.

V útrobách počítače musí proudit vzduch a když na to nemá místo, začne se zahřívat. Překážkou bývá prach a další nečistoty, které se za dobu používání Macu nahromadí. Můžete tomu ale z větší části sami předejít a nepoužívat svůj počítač v prašném prostředí a pravidelně jej zvenku čistit. Tím se dovnitř nedostane tolik nečistot. Na 100 % tomu ale nezabráníte.

MacBook oprava

Druhým důvodem, proč si nechat vyčistit Mac uvnitř je výměna teplovodivé pasty. Tu doporučuje Apple měnit dokonce každý rok. Na starosti má přenos tepla z namáhaných částí do chladících systémů. Časem svoji účinnost ale ztrácí a počítač se bude více zahřívat. Kromě výměny je dobré zkontrolovat i aktivní chladící ventilátory a případně promazat jejich ložiska.

V MacPodpoře provádíme komplexní čištění. Udělá se profylaxi zařízení (hloubkové čištění počítače zvenku i zevnitř), vyměníme teplovodivou pastu a zkontrolujeme i ostatní. Konečným výstupem je hardwarová kontrola a předání uživateli.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone