MacPodpora magazín

Jak si vybrat monitor k Macu

monitor k macuČlánkyMacTipy

Jaký si zvolit monitor k Macu?

Potřebujete ke své práci s Macem větší plochu? Obzlvlášť když používate MacBook s menší úhlopříčkou a je pro vás klíčová velká plocha? Monitorů existuje velká řáda. Většina z nich se pohybuje ve vyšší cenové kategorii. Vybrat si monitor k Macu může být občas náročné.


Rozlišení je klíčové

Aby jste mohli sledovat skutečně kvalitní video výstup, je potřeba si pořídit monitor s velkým rozlišením. Pokud se na monitor díváte opravdu zblízka, tak vás zaujmou 4K monitory, díky kterým vás nebudou po práci tolik bolet oči. 

Přečtěte si také naši recenzi na službu SledováníTV.

SledováníTV pro Apple TV

Výška držáku

Monitor k vašemu Macu by měl mít držák v takové výšce, která Vám bude vyhovovat. Záleží na vaší výšce, ale také na poloze kancelářské židle. Platí takové pravidlo, že monitor by měl být v úrovni vašich očí. Pokud to tak není, trpí vaše krční páteř. Nejhorší v podstatě je používání notebooku, kdy je zakolněná hlava nutnost, abyste mohli obsah z obrazovky sledovat. Z toho důvodu je vhodné zvážit koupi monitoru s polohovatelným držákem. 

Speciální funkce

Pokud bude monitor disponovat funkcí jako je redukce modrého světla. Modré světlo má negativní účinky na tvorbu hormonu spánku v našem těle. Použít také můžete funkci Night Shift přímo na vašem Macu.

Porty

Pokud nemáte rádi hromadů adaptérů, tak je vhodné detailně sledovat, kterými porty monitor k Macu disponuje a jaké jsou na vašem Macu. Pokud máte jeden z MacBooků, co mají pouze USB-C port, pak to bez adaptéru nezvládnete. Pokud ale máte starší Mac, možností máte více. Například HDMI nebo MiniDisplay Port.

Monitory LG

Monitory LG můžete zakoupit také přímo v Apple Online Storu. To znamená, že s jejich používání na Macu určitě problém mít nebudete. Monitory mají velmi vysoké rozlišení (4K nebo 5K). Disponují čtveřicí USB-C portů. Jeden se propojuje přímo s MacBookem a MacBook dokáže zároveň nabíjet. Držák monitor se dá nastavit do vámi požadované polohy. 

monitor k macu

Monitory Dell

Monitor k Macu Dell mají mezi uživateli čím dále větší oblibu. Jsou kompatibilní i se staršími počítači Mac, protože mají jak HDMI tak MiniDisplay Port. Na trhu se jich prodává několik druhů ve více velikostech a rozlišení. Model Dell U2718Q z řady UltraSharp je velice zajimavým kouskem. S úhlopříčkou 27″ a rozlišením 3840×2160 (4K Ultra HD) se opravdu nemá za co stydět. Tento monitor také disponuje polohovatelým držákem. A za cenu necelých 15 tisíc uděla opravdu hodně muziky.

monitor k macu dell

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone