MacPodpora magazín

Jak poznat, jestli je iPhone repasovaný

Vše

Autorizované servisy většinu reklamací řeší tím způsobem, že po posouzení na diagnostice Vám vrátí „nové“ zařízení a vy spokojeně odcházíte domů. Myslíte si, že jste skutečně dostali nový kus zařízení. Na internetu později zjistíte, že možná je Váš nový iPhone repasovaný. Jak tomu tedy ve skutečnosti je?


Číslo modelu napoví

Podle čísla modelu poznáte, jestli je Váš iPhone repasovaný. Číslo modelu naleznete v Nastavení -> Obecné -> Informace -> Model. Model je kód, který začíná buď písménem M nebo písmenem N.

 

  • Písmeno M značí, že je zařízení zcela nové

 

  • Písmeno N znamená, že zařízení je repasované

 

Špatné zprávy se nemusíte lekat

Pokud zjistíte, že skutečně model Vašeho iPhonu začíná písmenem N a značí to, že se jedná o repasované zařízení, není důvod k tomu, abyste propadali panice anebo si připadali podvedeni. Apple a jeho autorizované servisy garantují, že se jedná o zařízení, které je v patřičné kvalitě. I když může být Váš iPhone repasovaný, bude fungovat zcela bez problému a pokud ne, máte nárok zařízení v patřičné lhůtě znovu reklamovat.

Repasy přímo po zakoupení

Čas od času se stane, že zákazník si donese domů zcela nový model iPhonu, na který stál dlouhou frontu hned po zahájení prodeje třeba přímo před Apple Storem. A ejhle… iPhone je repasovaný. Většinou jsme zvyklí, že k repasu se dostaneme po tom, co zařízení udáme na reklamaci. Někdy se stane, že zákaznící, kteři zakoupí nové modely iPhonů hned mezi prvními, zjistí, že je také jejich nový iPhone repasovaný. Stává se to z toho důvodu, že když při prvních kouscích ve výrobě nastane chyba, Apple nechá tato zařízení opravit a pak jdou do prodeje.

Záruka vypršela a nový iPhone se pokazil

Pokud se Vám stane, že dáte svůj iPhone na reklamaci chvilku před tím, než skončí jeho záruka a vy dostanete nový kus a něco se s ním stane, nemusíte zoufat, že zařízení Vám nikdo neopraví, ačkoliv je mimo dvouroční záruku. Na autorizované opravy včetně zcela nových iPhonů se vztahuje další záruka v době 3 měsíců, kterou máte právo využít.

 

apple leasing

zarukaiphone