MacPodpora magazín

Jak odblokovat ukradený iPhone? Snadno, Apple ID je ale oříšek

jak odblokovat ukradený iphoneiPhone

Jak odblokovat ukradený iPhone si asi říká spousta zlodějů. Nebudeme v článku nikoho nabádat, ale spíše ukážeme možnosti, co udělat lze a co už ne.

Pokud se stane, že zapomenete přístupový kód do iPhonu nebo několikrát po sobě zadáte špatné heslo, dojde k úplné blokaci telefonu. Ale co teď? Ukážeme vám několik způsobů, jak iPhone odblokovat – pokud jste si ale dříve neudělali zálohu, přijdete bohužel o všechna data.

iPhone můžete zablokovat také v případě, že 6x po sobě zadáte špatný přístupový kód. To se může snadno stát, když si s telefonem například hrají děti. Abyste zvládli odblokování co nejlépe, připravili jsme pro vás jasné a stručné návody.

Odcizený iPhone je samozřejmě malér a důrazně doporučujeme všem, kteří takový telefon najdou nebo kradou, ať ho vrátí zájemci. Může s ním být totiž více starostí než radostí. A pokud uživatel ví, jak se v takové situaci zachovat, zloděj se zařízením moc nezmůže.

Odblokování iPhone zahajuje jeho smazání

Pokud jste si před následujícími postupy nevytvořili zálohu dat, o všechna bohužel přijdete. Přístupový kód musíte znovu nastavit, a neexistuje jiný způsob, než-li iPhone nejdříve kompletně smazat. Je proto dobré data z iPhonu pravidelně zálohovat, přinejmenším po nějaké významné události – třeba máte-li v telefonu důležité fotky.

Po zablokování iPhonu máte dvě možnosti, jak provést jeho odblokování. Buď využijete zotavovací režim a připojení k počítači nebo vše provedete vzdáleně přes iCloud.

Jak odblokovat iPhone pomocí iCloud

Abyste mohli iPhone odblokovat prostřednictvím iCloud, musíte mít z dřívějška na iPhonu aktivovanou službu „Najít iPhone“ (pokud ji nemáte, využijte iTunes, Finder nebo způsob níže):

 1. Na jiném zařízení (třeba Mac nebo PC) přejděte k přihlášení na iCloud
 2. Budete-li vyzváni, přihlaste se pod svým Apple ID
 3. Přejděte do aplikace Najít iPhone
 4. V horní části okna klikněte na Všechna zařízení
 5. Vyberte iPhone, který chcete vymazat
 6. Kliknutím na Smazat iPhone vymažte data i kód iPhonu
 7. Teď můžete iPhone nastavit jako nový nebo ho obnovit.

Jak odebrat kód na iPhonu

Před samotnou obnovou iPhonu je nutné zrušit obrazovku uzamčení. Tu je možné odebrat jednoduchým stiskem kombinace ovládacích tlačítek. U každé verze je to ale jiné a existují celkem 3 možnosti, v závislosti na modelu vašeho iPhonu, jak to provést. Nabízíme postup pro všechny Apple telefony.

Odebrání kódu na iPhonu X a novějším, iPhonu SE (2. generace), iPhonu 8 nebo iPhonu 8 Plus

 1. Ujistěte se, že iPhone není připojený k počítači.
 2. Podržte boční tlačítko a jedno z tlačítek hlasitosti, dokud se neobjeví vypínací posuvník. Přetažením posuvníku iPhone vypněte. Připojte iPhone k počítači a držte při tom stisknuté boční tlačítko. Držte ho pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.
 3. Pokud máte iPhone zazálohovaný, můžete po odebrání kódu přejít k poslední části našeho textu.

Odebrání kódu iPhone X

Odebrání kódu na iPhonu 7 nebo iPhonu 7 Plus

 1. Ujistěte se, že iPhone není připojený k počítači.
 2. Podržte boční tlačítko, dokud se nezobrazí vypínací posuvník. Přetažením posuvníku iPhone vypněte. Připojte iPhone k počítači a držte při tom stisknuté tlačítko zeslabení hlasitosti. Tlačítko zeslabení hlasitosti držte stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.
 3. Pokud máte iPhone zazálohovaný, můžete po odebrání kódu přejít k poslední části našeho textu.

Odebrání kódu iPhone 7

Odebrání kódu na iPhone SE (1. generace), iPhonu 6s nebo starším

 1. Ujistěte se, že iPhone není připojený k počítači.
 2. Podržte boční (nebo horní) tlačítko, dokud se nezobrazí vypínací posuvník. Přetažením posuvníku iPhone vypněte. Připojte iPhone k počítači a držte při tom stisknuté tlačítko plochy. Tlačítko plochy držte pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu.
 3. Pokud máte iPhone zazálohovaný, můžete po odebrání kódu přejít k poslední části našeho textu.

Odebrání kódu iPhone SE

Jak odblokovat ukradený iPhone?

Jak můžete vidět, tak iPhone poměrně snadno odblokujete. Jestli neznáte heslo, stačí ho smazat a nahrát do něj zálohu, popřípadě ho nechat jako nový. To by zřejmě takový zloděj udělal. Horší už je to s Apple ID účtem, na který se váže iCloud. Pokud totiž neznáte heslo uživatele, tak se není možné z iCloudu odhlásit. Existuje vícero aplikací, které údajně zvládnou odhlášení, ale nikde není zaručeno, že skutečně v tomto případě pomohou.

Apple má své produkty velmi dobře chráněné a i když iPhone ztratíte, nemusíte zoufat. Často se dá ještě dohledat. V horším případě z něho zloděj nebude mít moc velkou radost a zablokovaný iCloud účet velmi pravděpodobně neprolomí.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

 

apple leasing

zarukaiphone