MacPodpora magazín

Jak naskenovat dokument? Zapomeňte na skenery, stačí vám iOS zařízení

Jak naskenovat dokumentČlánkyTipy

Doba je moderní, bezdrátová a např. mobilní telefon neslouží jen k volání a posílání textových zpráv. Umí jak naskenovat dokument, tak jej odeslat do tisku.

V korporátu je situace rozdílná. Tam létají papíry sem a tam, a hlavně v nich najdete nějaký ten multifunkční skener s tiskárnou neustále zapnutý. Musíte k němu jen dojít. Takže pokud jste líní, či potřebujete veškeré dokumenty skenovat spíše doma, Můžete tak učinit pouze a jen pomocí vašeho iOS zařízení. Nehledě na to, zda se jedná o iPhone či iPad.

Jaký je rozdíl mezi iPadem a tabletem? iPad Pro 2018 přichází

 

Jak naskenovat dokument pomocí aplikace Scanbot

Aplikaci Scanbot si můžete nainstalovat z obchodu App Store zcela zdarma. Po jejím spuštění se ihned ocitnete v rozhraní fotoaparátu. Pouhým nasměrováním nad dokument jej pak okamžitě zachytíte. Tedy pokud tak máte zaškrtnuto v pásu nabídek nacházejících se nad spouští. Pokud ne, můžete tak samozřejmě učinit ručně jejím stisknutím. Můžete zde skenovat i více stránek naráz nebo použít blesk.

Jak naskenovat dokument

Po vyfotografování dokumentu jste přeneseni do nabídky jeho editace. Lze mu zvolit některý z barevného spektra – černobílý, odstín šedi, barevný, magic color atd. (některé jsou dostupné jen ve verzi PRO). Lze zde dokument oříznout (a to zcela přesně), otočit nebo zahodit, jde přejmenovat, můžete mu přiřadit množství štítků i ho samozřejmě uložit.

Jak naskenovat dokument

 

Sdílení a tisk

Po této volbě se vám následně zobrazí základní menu. V něm se můžete vrátit ke svým již dříve naskenovaným dokumentům, přičemž je lze odtud sdílet třeba e-mailem, zprávou SMS, nebo si jej můžete zálohovat i na iCloud. Chcete-li sken uložit do vaší galerie fotek, musíte tuto nabídku zvolit, jinak zůstane uložen jen v té interní. Výsledek ale můžete i bezdrátově tisknout na tiskárnách s podporou technologie AirPrint.

Jak naskenovat dokument

V nastavení jde zapnout automatický upload, zvolit kvalitu skenování a velikost výsledného souboru, jdou zde vybrat barevná schémata, vytvořit heslo na uzamčení aplikace (či povolit Touch ID a Face ID), jde zde dát i zpětnou vazbu vývojářům a doporučit aplikaci. Najdete zde i volbu rozpoznávání textu.

Jak naskenovat dokument

Jak naskenovat dokument v aplikaci Scanbot je tedy jednoduché, rychlé a praktické. Stačí vám být k dokumentu co nejblíže (aby se neztrácela kvalita) a mít jej dobře osvětlený. Jeho využití je široké a zároveň tak snadné, jak jen může být. Netřeba přitom utrácet za PRO funkce, aplikace zcela obstojí i jen ve svém základu. Její přidaná hodnota pak je např. v tom, že s její pomocí můžete digitalizovat i vaše staré fotografie.

Jak naskenovat dokument

 

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone