MacPodpora magazín

Jak na šifrování flashdisku v Mac OS X

Chcete si vyrobit šifrovaný flashdisk či externí disk jednoduchou cestou přes systémovou aplikaci DiskUtility? Potom čtěte dále, přinášíme Vám jednoduchý návod.

 

1/ Spustíte aplikaci Disková utilita – tu nalezneme přes spotlight, popřípadě ve složce Utility v aplikacích, klávesová zkratka do Utilit je pak CMD+SHIFT+U

 

2/ V okně Diskové utility uvidíte na levé straně seznam Vašich připojených disků, vybereme disk ze kterého cheme udělat disk šifrovaný, v tomto konkrétním případě se jedná o flash disk ADATA USB. Klikneme na ikonu flasky a na pravé straně zvolíme záložku SMAZAT.

 

3/ V okně FORMÁT pak klikneme na volbu “Mac OS rozšířený (žurnálovaný, šifrovaný)” a do pole NÁZEV napíšeme název našeho šifrovaného disku, v tomto případě je jeho název SAFE FLASH.

 

4/Pokud máme vybraný formát disku a máme nový disk pojmenovaný klikneme na tlačítko SMAZAT. Následně se objeví okno kde vyplníte heslo pro přístup k flash disku, v prostřední části se pak objeví, jak je heslo dle systému “odolné”.

 

5/ Opět klikneme na SMAZAT, po proběhnutí procesu je hotovo. Flash disku můžete zkusit odpojit a opětovně připojit k počítači, pokud se vše zdařilo ukáže se Vám následující okno po připojení flash disku.

 

6/ Po zadání hesla se flash disk zpřístupní a můžete na něj kopírovat obsah, který máte následně zapezpečen před zneužitím.

 

Mohlo by vás zajímat