MacPodpora magazín

Jak dát hudbu do iPhone? Můžete si vybrat, jde to vícero způsoby

Jak dát hudbu do iPhoneČlánkyiPhone

Jak dát hudbu do iPhone možná potrápí kdekoho. Apple razí jiný způsob než většina konkurence. V této chvíli se ale nejedná o nic nepohodlného, naopak.

Pokud stále razíte starou metodu, kdy si hudbu nahráváte z počítače a synchronizujete s iPhonem, možná je na čase ji změnit. Není na tom nic špatného a pokud máte rozsáhlou sbírku vlastní hudby, například na CD nosičích, je tato varianta pochopitelná. Dnes už ale spoustu skladeb naleznete ve streamovacích službách, ze kterých lze stáhnout a poslouchat offline.

Jak dát hudbu do iPhone pomocí Finderu nebo iTunes?

V nejnovějším macOS Catalina je synchronizace hudby s iPhonem řešena pomocí prohlížeče souborů Finder. Aplikaci iTunes už v systému nehledejte. Pokud používáte starší systém nebo počítač s Windows, stále budete iTunes využívat.

Připojte iPhone k Macu s macOS Catalina nebo novějším a otevřete Finder. V postranním panelu se objeví váš iPhone. Vyberte hudbu a položky, které chcete do iPhonu nahrát. Můžete si volit mezi jednotlivými skladbami, umělci, alby nebo playlisty. Nakonec stačí kliknout na tlačítko Použít nebo Synchronizovat.

macOS catalina Finder

Pokud máte starší macOS než je Catalina nebo PC s Windows, připojte iPhone k počítači a zapněte iTunes. V levém horním rohu klikněte na ikonu zařízení a přejděte v postranním panelu do položky Hudba. Postupujte stejně jako v případě Finderu a vyberte hudbu, kterou chcete přenést do iPhonu.

Mojave iTunes

Bezdrátová Wi-Fi synchronizace

Pro přenos hudby do iPhonu z počítače nebo Macu nemusíte ale neustále iPhone připojovat kabelem. Obě zařízení se mohou domluvit i přes Wi-Fi.

  • Připojte zařízení k PC nebo Macu kabelem a otevřete Finder nebo iTunes (podle vašeho systému)
  • Ve Finderu vyberte zařízení, v iTunes klikněte vlevo na položku Souhrn
  • Vyberte volbu Synchronizovat s tímto zařízením přes Wi-Fi, respektive Zobrazit tento iPhone během připojení k Wi-Fi
  • Klikněte na Použít

Nyní se bude iPhone vždy ve Finderu nebo iTunes zobrazovat automaticky a stačí, aby iPhone a počítač byly na stejné Wi-Fi síti.

Apple Music

Možnost synchronizace hudby je standardně na iPhonu zapnutá, pokud byste měli ale problém, je dobré v nastavení tuto volbu zkontrolovat. Jděte do NastaveníHudba a zkontrolujte položku Synchronizovat knihovnu. Pokud si nepředplácíte služby Apple Music nebo iTunes Match, tuto volbu neuvidíte.

Na Macu pak stačí jít do aplikace Hudba a z horní řádky nabídek vybrat HudbaPředvolby. Jděte na panel Obecné a v něm zaškrtněte položku Synchronizovat hudbu. Opět ale platí, že jestli si nepředplácíte služby Apple Music nebo iTunes Match, položku neuvidíte.

Apple iTunes


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone