MacPodpora magazín

iPhone notch má v dalších letech zmizet. Výřez zahladí displej

iPhone notchČlánkyiPhone

iPhone notch je typickým poznávacím znamením nových iPhonů. Jedná se o výřez v horní části obrazovky. Patent ale ukazuje, že by mohl brzy zmizet.

Apple se příští rok zřejmě vytasí s iPhony, které budou designově hodně odlišné od těch letošních. Od iPhonu X se vzhled moc nezměnil a pokud společnost dodrží očekávaný 3letý cyklus pro zásadněšjí redesign, můžeme se dočkat opravdu zajímavého telefonu.

iPhone notch zakryje displej

Charakteristický výřez už nebude vypadat tak, jako dosud. Apple ho zmenší nebo úplně odstraní. Druhá možnost se zdá zatím jako z říše sci-fi, ale nedávný patent dokazuje, že kalifornská firma se i o tuto variantu velmi zajímá.

Apple patent iPhone

Patentová přihláška ukazuje pokrytí přední strany telefonu OLED displejem, přičemž přední fotoaparát, senzory a reproduktory jsou schované pod jednotlivými pixely. V obrazovce se tak budou muset udělat fyzické otvory, aby všechny tyto prvky mohly proniknout skrz.

Apple patent iPhoneJak moc je podobné řešení nablízku není známo. Apple často podá hodně patentových přihlášek a jen některé uvede v život. Snad se tak nejedná o tento případ.

Zdroj: Appleinsider.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone