MacPodpora magazín

iPhone 15 výřez už nebude potřebovat. Všechny modely budou s průstřelem

iPhone 15 výřezČlánkyiPhone

iPhone 15 výřez úplně opustí. Všechny čtyři modely nového Apple telefonu budou vybavené průstřelem s pilulkou. Jak to bude vypadat a v čem je výhodnější než výřez?

Podle konzultanta v oblasti displejů Rosse Younga, který má úctyhodné zkušenosti s informacemi týkajícími se zobrazovacích panelů, budou všechny čtyři modely iPhone 15 vybaveny designem displeje typu pill-and-hole, který nahradí výřez. Jejich vydání je plánováno na příští rok.

iPhone 15 výřez opustí

Ve svém tweetu se Young podělil o své předpovědi. Ty naznačují, že standardní i profesionální modely iPhonu 15 budou vybaveny uspořádáním pill-and-hole. To odkazuje na výřez ve tvaru pilulky pro senzory Face ID a otvor pro přední fotoaparát. Pro srovnání, očekává se, že na design pill-and-hole letos přejdou pouze modely iPhone 14 Pro. Standardní modely iPhone 14 by si měly zachovat stejný výřez jako modely iPhone 13.

Young se domnívá, že konečným cílem společnosti Apple je přesunout snímač Face ID a přední fotoaparát zcela pod displej. Pokud bude vývoj úspěšný, očekává, že tento přechod začne s Face ID pod displejem u modelů iPhone 16 Pro v roce 2024. Následovat bude Face ID pod displejem a přední kamerou pod displejem u modelů iPhone 18 Pro v roce 2026.

Young uvedl, že design s pilulkami a otvory bude mít za následek, že modely iPhone 14 Pro budou mít o něco větší obrazovku než modely iPhone 13 Pro. Očekává se, že Apple představí řadu iPhone 14 v září, pokud nedojde k závažnému narušení dodavatelského řetězce. U modelů Pro se očekává vylepšený zadní fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů, který umožní nahrávání videa v rozlišení 8K oproti současnému 4K.

Young, generální ředitel společnosti Display Supply Chain Consultants, v minulosti přesně prozradil, že šestá generace iPadu mini bude mít 8,3palcový displej a že 14palcové a 16palcové modely MacBooků Pro budou vybaveny technologií ProMotion.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone