MacPodpora magazín

iOS 13 a 8 skvělých tipů! Vyzkoušejte Temný režim nebo nová gesta

iOS 13 8 tipůiPhone

iOS 13 tipy jsou nejvděčnějším tématem diskuzí v posledních dnech. Přinášíme osmičku našich tipů, které musíte po aktualizaci vyzkoušet!

iOS 13 přináší hned novinek a kdekdo zapomene vyzkoušet některé vychytávky. Proto přinášíme 8 zajímavých tipů, co můžete zkusit s vaším iPhonem a novým systémem.

iOS 13 v tmavém

Jděte do NastaveníZobrazení a jas a tam si vyberte Tmavý vzhled. Základní aplikace i celé prostředí se v tu ránu přepne do tmavé. Lze i nastavi, že od soumraku do úsvitu budete pracovat právě v tmavé barvě a přes den ve světlé.

iOS 13 tipy - Tmavý režim

Naučte se nová gesta

Rychlé posouvání stránky – Najděte vpravo posuvník a na něm podržte prst. Začne reagovat a můžete se rychle posunout na dlouhé stránce.

Výběr textu – Podržte prst na textu a posuňte ho doprava, text se začne vybírat. Dvakrát poklepejte na slovo a vybere se. Po trojitém poklepu se vybere věta a po čtyřnásobném celý odstavec.

Pohyb kurzoru – Kurzor nyní posunujete pouhým jeho přidržením a prstem určíte, kde se má zobrazit.

Vyjmout, zkopírovat a vložit – Vyberte text a sevřete 3 prsty, zkopíruje se. Roztažením 3 prstů se vloží a dvojitým sevřením 3 prstů text vyjmete.

Zpět a opakovat – Pro akci zpět přejeďte třemi prsty doleva, pro opakování akce pak doprava.

Vícenásobný výběr – Pro výběr více zpráv, souborů nebo složek stačí klepnout dvěma prsty a táhnout po zobrazených položkách.

Zkuste tyto funkce

  • Umlčet neznámé volající
  • Automatické zavírání otevřených panelů v Safari
  • Optimalizované nabíjení baterie

Nastavte si novou profilovou fotku

Po prvním spuštění iOS 13 systém sám nabídne, že si můžete vytvořit novou profilovou fotku ve stylu Animoji a tu pak sdílet mezi svými kontakty. Pokud budete chtít později fotku upravit, musíte jít do aplikace Zprávy a v miniaplikaci Nálepky přiřadit novou.

iOS 13 Animoji

Psaní textu přejížděním

Tento tip je spíše pro ty, kteří ovládají angličtinu nebo jiný podporovaný jazyk. U české klávesnice totiž funkce zapnout zatím nelze. U anglické můžete jednoduchým přejížděním prstu bez jeho zvedání psát rychle slova.

iOS 13 klávesnice

Memoji a Animoji nálepky

Jak už jsme zmínili výše, ve zprávách naleznete novou miniaplikaci, která dokáže převést vaši vytvořenou Memoji na několik gest. Výhodou je, že nepotřebujete nejnovější iPhone s Face ID, funkce je dostupná pro všechny.

Animoji

Editace videí přímo v aplikaci Fotky

Zkuste si upravit vaše videa. Apple kompletně přepracoval aplikaci Fotky a ta teď dokáže upravovat i klipy. Lze tak lehce video oříznout, otočit, vylepšit nebo do něj přidat filtr.

Apple Fotky

Podívejte se kolem sebe v mapách

Aplikace Mapy umožňuje podobnou funkci jakou je Google Street View. U vybraných míst se zobrazí tlačítko s ikonou brýlí a vy se tak můžete rozhlédnout kolem sebe a vidět reálné zobrazení místa. Těch zatím ale moc není.

Apple MapyZdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone