MacPodpora magazín

Instalace Windows 7 Mac za pomocí Boot Campu?

Vše

Nejprve se seznamte s obecnými požadavky k instalaci Microsoft Windows 7 pomocí Boot Campu.

Instalace Windows 7 Mac – než začnete

Návod je určen pro Windows 7. Pokud je váš Mac kompatibilní s tímto operačním systémem, můžete pokračovat v instalaci Windows 7.

Podporované verze operačního systému:

 • Home Premium
 • Professional
 • Ultimate

Nejnovější verze Windows fungují pouze s nejnovějšími Macy. Jednotlivé kompatibilní modely Mac můžete najít na těchto stránkách

Požadavky na systém

Aby instalace Windows 7 Mac mohla být správně provedená, potřebujete následující:

 • Původní originální disk Microsoft Windows, také můžete použít ISO soubor s Windows 7 – 64bit, nebo Windows 7 – 32bit. K verzi Windows 7 potřebujete Service pack 1 a novější.
 • Mac, který je kompatibilní s operačním systémem Windows.
 • Musíte mít verzi Mac OS X 10.5 Leopard nebo novější macOS.
 • Funkční připojení k internetu.
 • Administrátorský účet v macOS, aby jset mohli využít průvodce pro Boot Camp.
 • Alespoň 2GB RAM.
 • Optimální je alespoň 30GB místa na disku, jestliže instalujete poprvé, nebo 40GB místa, pokud provádíte uprgrade z min. verze Windows.
 • Na počítači Mac interní optickou mechaniku, nebo externí jednotku v případě, že využíváte instalační disk.
 • Pokud instalujete 64bitové nebo 32bitové Windows 7, také mějte u sebe nějaké externí úložiště nebo USB flash disk s kapacitou minimálně 16GB. 

Nová instalace Windows 7 na Mac

Pokud instalujete Windows poprvé na svůj Mac, je pro vás určen tento návod.

 1. Spusťe Mac do systému.
 2. Připojte 16GB nebo větší USB flash disk, který lze smazat. Dokud instalace Windows neskončí, nechte tento disk v počítači připojený.
 3. Spusťte průvodce pro Boot Camp, kterého naleznete ve složce Utility. Můžete také použít Spotlight, poté klepněte na Pokračovat.
 4. Vyberte pouze možnosti instalačního disku Windows a stažení nejnovějšího pomocného softwaru Apple k Windows. Potom klikněte na Pokračovat.Průvodce pro Boot Camp
 5. Vložte instalační disk do systému Windows, jestliže ještě není uvnitř, nebo vyberte inst. soubor ISO se systémem WIndows a jděte na Pokračovat. Dojde ke smazání připojeného USB Flash disku a k přípravě instalace Windows. V momentě, kdy se zobrazí text „Stáhnout podpůrný software pro Windows 7“, zavřete Průvodce pro Boot Camp.
 6. Kliknutím na odkaz v tabulce si stáhnete potřebný software.
 7. Jakmile se soubor stáhne, rozbalte jej ve Finderu dvojím poklepáním.
 8. Otevře se vám nová složka. Najděte v ní níže uvedené soubory a překopírujte je na smazaný USB flash disk. Až se vám zobrazí jestli chcete nahradit stávající obsah disku, dejte Ano:                                                               $WinPEDriver$ (složka)
  AutoUnattend.xml
  BootCamp (složka)
 9. Ještě jednou otevřete Průvodce Boot Camp a jděte na Pokračovat.
 10. Zvolte variantu „Nainstalovat Windows, nebo novější“.
 11. instalace Windows 7 Mac
 12. Klepněte na instalovat a pak dle instrukcí na obrazovce přerozdělte oddíly na vašem disku a poté nainstalujte Windows.
 13. Jakmile dokončíte průvodce, Mac se vám automaticky restartuje a otevře instalátor Windows. Když se zobrazí dotaz, kam chcete Windows instalovat, zvolte oddíl BOOTCAMP a potom vyberte Volby jednotky a proveďte zformátování oddílu Boot Campu. 
 14. Dokončete instalaci Windows podle pokynů na obrazovce.

 

Instalace naším servisem – Instalace Windows 7 Mac

Pokud si na instalaci sami netroufnete, můžete nám přinést zařízení a my se vám o celou instalaci postaráme. Pouze nám sdělíte, jak to chcete připravit a během 1 prac. dne to zvládneme za vás.

Cena instalace je 1.500 Kč. vč. DPH

Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone