MacPodpora magazín

Budoucnost neomezeného mobilního internetu

Vše

Budoucnost neomezeného mobilního internetu

Velké přání každého moderního člověka je, aby jeho datový balíček byl zcela neomozený limitem FUP. Není to tak dlouho, co nám taková představa připadala jako pěkná pohádka. Proto také hodně z nás zaskočilo, když Vodafone na podzim představil doplňky k mobilnímu internetu, které jsou tematicky zameřeny na aplikace, které lidé hojně používají. Jaká je tedy budoucnost neomezeného mobilního internetu?

Pokračovali ostatní hráči

Před Vánoci se do situace vložil T-Mobile, který všem zákazníkům, co mají smlouvu na rodná čísla „daroval“ pro jeden den v týdnu neomezený internet v mobilu, který ovšem měl omezenou rychlost na pouhé jednotky mebabitů. Mezitím O2 představilo balíček pevného internetu přes mobilní síť, který je vázán na konkrétní adresu a je krom rychlostí 20 Mb/s není nijak omezen. Čímž se inspirovali i jeho dva velcí konkurenti, aby nezůstali pozadu.

Neomezeně na všech místech

Ne tak úplně! Ale téměř ano… T-Mobile ke svému neomezenému mobilnímu internetu na doma, který je vázán adresou, nabízí doplňkový balíček za 99 Kč měsíčně.

Měsíční balíček pro každou další adresu lze kdykoli aktivovat i deaktivovat a automaticky se prodlužuje.

tisková zpráva T-Mobile

Pokud Vás tedy trápilo, že na chatě nebo jiných místech, kam byste si internet bez limitů rádi vozili s sebou, chybí, řešení přišlo jako na zavolanou.

Háčky a podmínky?

To jsou dvě věci, které k tomu zkrátka neodmyslitelně patří. Je potřeba mít zvolený internetový balíček s modemem do zásuvky Huawei B525. Tento parťák vás připojí k rychlému LTE internetu pomocí WiFi a to jak 2,4 GHz tak i 5 GHz.

Mezi další omezení, abyste internet (prozatím) nepoužívali všude neomezeně je, že takto si můžete nastavit pouze 5 adres. Je to svým způsobem limitující, ale pro svůj účel – možnost přenášet mezi domovy – toto číslo bohatě stačí. Za každou adresu platíte zvlášt a můžete ji kdykoliv zrušit.

reklama na internet na doma do zásuvky s modemem B525

A budoucnost?

Také vás tak moc zajímá budoucnost mobilního internetu? Jak ho budeme používat, jestli opravdu budeme surfovat neomezeně na všech místech a co přinese příchod sítě 5G? Nechme se překvapit! Operátoři určitě již nyní sledují, jak balíčky podobného typu hýbají se statistikami jejich sítí. Nutno také podotknout, že infrastruktura české mobilní telekomunikace je ta nejsilnější vůbec u nás a v porovnání se světem se máme s čím chlubit.

KontaktPoslat dotaz

apple leasing

zarukaiphone