MacPodpora magazín

Apple Watch 2022 – 8. generace, SE 2 a odolná verze

Apple Watch 2022Články

Apple Watch 2022 se představí hned v několika verzích. Apple Watch Series 8 jako vrcholný model a doplní je Apple Watch SE 2 a odolná verze.

Přestože nás od potenciálního debutu nových Apple Watch dělí ještě několik měsíců, o jejich existenci se již nějakou dobu spekuluje. Na rozdíl od loňského roku se očekává, že se v roce 2022 dočkáme minimálně dvou nových hodinek od Applu. Nositelné zařízení přitom nepředstavuje jen designový doplněk, ale i zdravotní příslušenství, které dokáže zachránit život. Zde je přehled toho, co bychom mohli z řady nositelných technologií americké firmy vidět na podzim.

Apple Watch SE 2

O nových hodinkách Apple Watch SE jsme toho zatím slyšeli jen velmi málo. Apple by však měl své hodinky střední třídy inovovat, protože byly vydány již v září 2020. Současné hodinky Apple Watch SE, které debutovaly společně s hodinkami Series 6, mají specifikace Apple Watch Series 5. Mohly by mít Apple Watch SE 2 specifikace a design Series 7 a debutovat po boku Series 8?

Apple Watch SE

Známý analytik Ming-Chi Kuo i Mark Gurman z agentury Bloomberg uvedli, že Apple plánuje vydat aktualizovanou verzi cenově dostupnějších Apple Watch SE. Zatím očekáváme, že by se jednalo o aktualizovaný procesor a přidání nových zdravotních funkcí.

Hodinky SE sice obsahují většinu funkcí z hodinek Series 7, ale několik jich chybí. Nepočítaje tenčí rámečky, Series 7 má plnohodnotnou QWERTY klávesnici a také always on Retina displej. Je také vybaven funkcí EKG a snímačem kyslíku v krvi. Existuje možnost, že EKG a snímač kyslíku v krvi budou součástí hodinek Apple Watch SE 2.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 7 vyšly v říjnu loňského roku. Je pravděpodobné, že Series 8 se dočkáme na podzim letošního roku. Kuo loni poznamenal, že Apple Watch Series 7 budou mít zásadní redesign. Očekávalo se, že hodinky budou mít ploché strany a hranaté okraje. Apple se však kvůli tomuto novému a komplikovanému designu, který u Series 7 nikdy nevznikl, potýkal se zpožděním výroby. Mohl by se tento nový design objevit teď u Series 8?

Apple Watch Series 8

V poznámce pro investory, kterou viděl server 9to5Mac, je zmíněno, že osmá generace hodinek Apple Watch by mohla mít možnost měření teploty. Tato funkce by uživatelům umožnila kontrolovat si pomocí hodinek Apple Watch vlastní tělesnou teplotu. Mark Gurman se o tom zmínil i ve svém zpravodaji Power On.

Wall Street Journal také uvedl, že Apple pracuje na monitorování krevního tlaku, pokročilém sledování spánku a monitoru glukózy v krvi pro hodinky Apple Watch. Nebylo upřesněno, kdy a která řada těchto funkcí bude představena.

Kromě redesignu a nových zdravotních funkcí se zdá nevyhnutelné, že řada 8 bude mít čip S8, stejně jako řada 7 má čip S7, řada 6 S6 atd.

Odolné Apple Watch

Slyšeli jsme také zvěsti, že Apple zvažuje výrobu odolné verze hodinek. Agentura Bloomberg již dříve uvedla, že toto zařízení by se mělo jmenovat Explorer Edition a nabízelo by odolnost proti nárazům a odolnější vnější povrch. To se sice zatím neuskutečnilo, ale pravděpodobně by to uspokojilo jen malou část zákazníků společnosti Apple – zatím se neví, kdy a zda vůbec bude mít tento model premiéru.

Zdroj: 9to5mac.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone