MacPodpora magazín

Apple Watch zachránily život muži, když upozornily na vysoký tep

Apple Watch Series 5Články

Apple Watch se staly důležitým prvkem v záchraně života Brazilce Jorge Freireho, kterému byla diagnostikována tachykardie.

Freire se podělil o svůj příběh, jak ho Apple Watch zachránily a bez přehánění dokázaly upozornit na životu nebezpečnou tachykardii. Vrátil se ze São Paula a hodinky začaly vibrovat. Objevila se informace, že srdeční rytmus byl v posledních 10 minutách kolem 140 tepů za minutu. Když zkontroloval aktuální hodnotu, ukázal se údaj 170 BPM. Když pak procházel předchozí záznamy, zjistil, že nikdy neměl tak vysoký tep.

Apple Watch k nezaplacení

Šel domů a položil se na půl hodiny na postel, aby zjistil, jestli se srdeční rytmus vrátí do normálu. Stabilizoval se na 160 BPM, měl tachykardii. Běžel tak na pohotovost. Když ukázal svůj srdeční tep v nemocnici, okamžitě ho poslali ke kontrole. Krevní tlak byl velmi vysoký a opravdu měl tachykardii. Apple Watch tak přesně dokázaly změřit tento problém.

Co je tachykardie?

Jedná se o srdeční poruchu, která způsobuje, že srdce bije rychleji, přitom by mělo v klidovém režimu dosahovat obvykle hodnot od 50 do 100 tepů za minutu. Je normální, že vaše srdeční frekvence během cvičení stoupá nebo je vyšší při reakci na stres, trauma nebo nemoc. Ale v tachykardii srdce bije rychleji, než je obvyklé v horní nebo dolní komoře srdce nebo v obou, když je v klidu.

Apple Watch tachykardie

Brazilec se nakonec vrátil domů, dostal léky a nyní je v pořádku.

Zdroj: 9to5mac

apple leasing

zarukaiphone