MacPodpora magazín

Apple klávesnice výměna MacBook

apple klávesniceApple ServisMac

Apple klávesnice a její výměna na MacBooku.

Oprava polité nebo jinak poškozené klávesnice pro MacBook je ta nejnáročnější oprava vůbec. Dokážeme totiž měnit i samotné klávesnice a ušetřit tak tisíce korun, jak při výměně za celý nový vrchní topcase modul.
Pokud jste si v minulosti polili klávesnici a jen na oko jste ji vysušili dost pravděpodobně vám odešla nebo teprve odejde.
Byť to na první pohled nevypadá, tak i něco tak, plastového jako je klávesnice MacBooku je ve zkutečnosti elektronická součástka. Klávesnice pracuje na výstupu, nic nepohání, pouze vysílá impulzy a právě tyto impulzy jsou přenášeny tenkými vlásenkami jejichž šířka a tloušťka, nepřesahuje velikost čáry vytvořenou z tuhy na papíru obyčejnou tužkou.
 A tyto tzv. linky sloučeniny cínu a vodivých materiálů, vám mohou zoxidovat i vlivem obyčejné vlhkosti. Jelikož vám oxidace během, relativně krátké časové doby naruší tyto cesty, stane se klávesnice nefunkční nebo vám začne měnit písmenka a chovat se tak nějak nepředvídatelně..

Proto nedoporučujeme chodit s počítačem Mac nebo iPhonem do vany a sauny.

Jménem mé servisní organizace musím konstatovat, že Apple stále pokulhává s vývojem kvalitní klávesnice, do které by se vám nedostala voda, vlhkost nebo jiná kapalina (v nejhorším případě cola nebo džus). Nechci nikterak hovořit za vedení Apple společnosti, ale politika Applu je stále jasně danná. Prodávat prodávat a prodávat. Protože pokud si polijete Mac, je to bráno jako fatální poškození počítače a uživatel je tak donucen, pořídit si nový Mac. Samozřejmě má možnost provést mechanickou výměnu nefunkčních dílů, jako je kupříkladu základní deska. Zde si však šáhnete hodně hluboko do kapsy. Ceny se nyní odráží u nejzákladnějších modelů na 14 000 Kč. Některé náročnější konfigurace jsou i za 28 000 Kč samotné základní desky.
Naneštěstí umíme srazit tyto náklady i na 1/2. Tedy diagnostikujeme přímo problém na desce MacBooku za pomocí měření oscyloscopem a mikroskopem najdeme špatná místa a ty opravíme / nahradíme nebo jednoduše přemostíme. Více o tomto našem umu.
Klávesnici můžete také zničit mechanicky nebo může odejít vlivem přílišného zatěžování.
Poskytujeme 2 typy výměny klávesnic Apple MacBook

Výměna celého TopCase

Tato oprava se provádí výměnou celého hliníkového šasí počítače, u MacBooků retina je ke klávesnici přidělána i baterie. Výměny celého hliníkového šasí jsou 2-3x dražší oproti výměně samotné klávesnice.

Výměna samotné klávesnice MacBooku

Pokud si zákazník vybere tento způsob opravy, vyměníme mu primárně klávesnici samotnou čímž se dostane na zlomek ceny oproti výměně celého TopCase hliníkového šasí.
Základní typy MacBooků, u kterých lze vyměnit samotnou klávesnici

apple leasing

zarukaiphone