MacPodpora magazín

Apple Homekit a vytápění domova

Apple HomeKit a vytápění domova

Pro dnešek jsme si pro vás připravili pokračování naší série z Apple Homekitu. Tento článek věnuji té kapitole, která vým zvýší pohodlía navíc vám úšetří peníze. Tou je Apple Homekit a vytápění domova v rámci chytrého systému, v jehož srdci tepe nakousnuté jablko.

Výhody Apple HomeKit

Výhod Apple HomeKitu si opět užijete až až! K dispozici Vám bude aplikace přímo značky výrobku, který si vyberete, aplikace Domácnost, která vše sdružuje dohromady, ale také chytrá asistentka Siri, pomocí které můžete zadávat příkazy pro úpravu teplot ve vašem domově. Klasický „hloupý“ termostat dokáže sice udržovat teplo, ale je potřeba složitě nastavovat denní a noční program. Staré analogové hlavice na radiátory vám nepomohou upravit teplou přesně tak, jak vy chcete. Navíc můžete vše ovládat odkudkoliv na světě. Kdykoliv!

Chytré termostaty

Pokud používáte svůj vlastní kotel, máte k dispozici tepla, kolik si přejete vy, ale na druhou stranu veškéré starosti jsou na vás. O tom ale si dneska povídat nebudeme. Pokud jste už někdy uvažovali nad výměnou vašeho dosavadního termostatu, nadešel správný čas. A který? Přeci ten chytrý! Ten bude jakousi základničkou pro chytré teplo u vás doma.

Netatmo Thermostat

Balení se skládá ze dvou částí. Jednou je modul, který se připojuje přímo ke kotli a druhou je termostat s displejem jako takovým. Termostat zajišťuje meření teploty, proto je potřeba jej umístit na vhodné místo. Modul se stará o komunikaci s kotlem a s internetem.

Schéma zapojení, zdroj: netatmo.com

Z práce, z dovolené,… všude můžete okamžitě upravit teplotu, jak potřebujete. Tím vzniká větší komfort, ale také se šetří peníze i životní prostředí. Během par kliknutí můžete nastavit, že odcházíte z domu nebo zvýšit teplotu o kolik stupňů chcete.

Chytrý termostat tado°

Tado° má téměř ty stejné funkce jako Netatmo Thermostat. Pro někoho může být nevýhodou, že jeho balení se skládá jen a pouze z termostatu jako takového. Ten přípojíte přímo na stěnu za váš dosavadní termostat. Nevýhodou tedy je, že jste vázání na jedno místo a na kabely, které již máte přivedené.

zdroj: Apple.com

Chytré hlavice a radiátory

Jste závislí na dodávce tepla z tepláren? Nebo jen chcete korigovat teplo na každém radiátoru zvlášť? Nemějte strach! I takové řešení pro Apple HomeKit a vytápění najdete. Užívat si můžete zcela stejných výhod jako u chytrých termostatů.

Netatmo Radiator Valves

Na první pohled nenápadná hlavice, která působí dokonale elegantně. Velký displej vás informuje o nastavené teplotě v reálném čase. Napájení je řešeno pomocí tužkových baterí, takže Vás nebudou rušit nevzhledné kabely. Stačí hlavice propojit ze základovou stanicí, kterou připojíte k internetu a váš domov bude o něco vyhřátější a chytřejší.

zdroj: Netatmo.com

Chytré hlavice tado°

Sestřička termostatu od stejné značky, která se svou funkčností od konkurence opět moc neliší. Základová stanice těchto hlavic je na můj vkus mnohem drobnější než od Netatma. Což může být někdy značnou výhodou. Do interiéru vám i tyto kousky sednou skvěle!

zdroj: Apple.com

A další…?

Seznam všech kompatiblních produktů pro vyřešení otázky Apple HomeKit a vytápění domova najdete na stránkách Apple.

Nedaří se…?

Nevadí! Od toho jsme tu pro vás! Nebojte se nám napsat a nechte si poradit od profesionálů na produkty Apple a vše okolo nich.

 

KontaktPoslat dotaz

 

apple leasing

zarukaiphone